Sukcesy sanoczan podczas Mistrzostw Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich (ZDJĘCIA)

KROSNO / PODKARPACIE. W dniu 8 czerwca odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich. Turniej zgromadził rekordową liczbę ponad 300 zawodników z całego województwa, w tym mocną 22 osobową ekipę drużyny KS Komunalni Sanok, która z Krosna przywiozła trzy medale.

Zawodnicy rywalizowali w 6 kategoriach wiekowych do lat 7,9,11,13,15 i 17 odrębnie dla chłopców i dziewcząt. Rywalizacja toczyła się nie tylko o medale a także o punkty do współzawodnictwa klubów, gdzie punktowane były miejsca od 1 do 6.

Wyjazd był możliwy dzięki środkom pozyskanym w ramach projektu ,,Udział dzieci i młodzieży w turniejach szachowych’’.

Mistrzem Województwa Podkarpackiego na 2013 rok w kategorii chłopców do lat 9 został Maciej Czopor, który zdeklasował rywali wygrywając wszystkie dziewięć partii. Drugie miejsce w województwie w kategorii do lat 15 zdobył Aleksander Materniak. Brązową medalistką w kategorii do lat 17 została Sabina Adamska.

Warto także odnotować 5 miejsce Rafała Pałackiego w kategorii do lat 17. Pozostali zawodnicy zajęli  miejsca poza pierwszą „6”, nieznacznie tracąc do czołówki.

W klasyfikacji zespołowej drużyna Komunalnych z 3 medalami zajęła wysokie 4. miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

źródło: materiały nadesłane