II spotkanie z dr Joanną Woyciechowską w oddziale PTSR w Sanoku

23-05-2013

SANOK / PODKARPACIE. Dnia 24 maja o godz. 17:00 Sanocki Oddział Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego zaprasza na II spotkanie z dr Joanną Woyciechowską „Nowości na temat SM”.

Korzystając z kolejnego pobytu dr Joanny Woyciechowska w Polsce, mamy zaszczyt ponownie gościć ją w naszym Oddziale! Osoby, które uczestniczyły w pierwszym spotkaniu doskonale wiedzą, jak ważne było to wydarzenie. Liczymy, że i tym razem, takim ono będzie dla nas i dla wszystkich przybyłych gości.

Serdecznie zapraszamy wszystkich członków Sanockiego Oddziału PTSR jak i wszystkie zainteresowane osoby.

Spotkanie z dr Jaanną Woyciechowską „Nowości na temat SM”

Sala Edukacyjna Szpitalnego Oddziału Ratunkowego
ul.800-Lecia 26 w Sanoku

A oto krótki „życiorys” naszego gościa

– Dr Joanna Woyciechowska absolwentką Warszawskiej Akademii Medycznej.

- Specjalizacje I i II stopnia z neurologii otrzymała w Warszawskiej klinice Neurologicznej. Doktorat z neuroimmunologii obroniony w Państwowym Zakładzie Higieny, był sponsorowany przez Instytut Psychoneurologiczny.

- Od 1974 roku przebywa w USA, gdzie przez pięć lat pracowała naukowo w Narodowych Instytutach Zdrowia. Najpierw, jako Visiting Fellow, potem jako Medical Fellow. Rezydenturę neurologiczną powtórzyła w Georgetown University w Waszyngtonie.

- W 1987 roku założyła Wielodyscyplinarny Program dla Osób z SM, którego przez następne 9 lat była dyrektorem. Od 1996 roku opiekuje się chorymi i jednocześnie studiuje oraz praktykuje Medycynę Integracyjną w Północnej Karolinie.

- Jest autorką wielu specjalistycznych publikacji i książek dla osób chorych na stwardnienie rozsiane. W tym Przewodnika dla osób chorych „Sobie Moc”, o którym wieloletnia wiceprezes Polskiego Towarzystwa Stwardnienia Rozsianego dr med. Barbara Patzer pisze: – Przewodnik dla osób z SM pt. „Sobie Moc” jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane.

Własne, wieloletnie doświadczenie lekarza skoncentrowanego głównie na tym schorzeniu, pozwala dr Woyciechowskiej podejść w sposób niesłychanie szeroki do różnych aspektów tej choroby, począwszy od czynników usposabiających do jej powstania na poziomie genetyki, nawyków codziennych, niezdrowej diety, sposobu myślenia, alergii, zaburzeń wchłaniania w jelitach, urazów psychicznych i fizycznych poprzez uszkodzenie układu immunologicznego, do wpływu wielu tych czynników na odpowiedź układu neuroimmunologicznego.

Rzetelna informacja na temat możliwości terapeutycznych daje osobom z SM wgląd w ofertę medycyny w tym schorzeniu.

Szerokie spojrzenie na udział własny pacjenta w procesie samoleczenia, stosunku do choroby, wyzwania, jakie choroba stanowi i aktywnej walki z objawami są nie do przecenienia.

Głębokie, humanistyczne i filozoficzne podejście do zagadnienia daje pacjentowi niezrównany oręż w zmaganiach z chorobą

W języku polskim wydane są trzy książki autorstwa dr.Joanna Woyciechowska:

SOBIE MOC – czyli rehabilitacja wielowymiarowa w stwardnieniu rozsianym

Przewodnik dla osób z SM pt. Sobie Moc napisany przez dr n. med. Joannę Woyciechowską, jest cennym zbiorem własnych przemyśleń na temat radzenia sobie z przewlekłą i destrukcyjną chorobą centralnego układu nerwowego, jaką jest stwardnienie rozsiane.

SM – jak walczyć o zdrowie z pomocą RW, CUD, WOW

Książka dr Joanny Woyciechowskiej SM – jak walczyć o zdrowie z pomocą RW, CUD i WOW jest nową pozycją dla osób z SM i nierozerwalnie związaną z jej poprzednio wydanym Przewodnikiem dla Osób z SM.

Siła i mądrość. Rehabilitacja wielowymiarowa dla osób z SM

Kolejna książka dr Joanny Woyciechowskiej, poświęcona problemom związanym ze stwardnieniem rozsianym, jest kontynuacją i rozwinięciem poprzednich pozycji. Znajdziemy w niej przegląd najnowszych badań naukowych – dotyczących współczesnej terapii stwardnienia rozsianego, jak i terapii naturalnych – stosowanych przy SM przez wielu pacjentów.

źródło: PTSR Oddział Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.