Kurs pierwszej pomocy na ustrzyckim rynku (ZDJĘCIA)

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. Wielkimi krokami zbliża się koniec wakacji, a co za tym idzie wzmożony ruch na drogach. Wczoraj policjanci i ratownicy medyczni uczyli turystów i mieszkańców, jak pomagać osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych.

 

Wczoraj  na ustrzyckim deptaku policjanci i ratownicy z Ustrzyckiej Grupy PCK pod kierownictwem Anny Sydoryk uczyli wypoczywających w Bieszczadach oraz mieszkańców miasta, jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Wiele z pytanych osób nigdy takiej pomocy nie udzielało. Każdy z uczestników akcji mógł spróbować swoich sił i wykonać resuscytację krążeniowo-oddechową na fantomie pod czujnym okiem ratowników medycznych, którzy bardzo dokładnie tłumaczyli, jak należy to zrobić.

Duże zainteresowanie działaniami wykazywały dzieci, które bardzo chętnie próbowały swoich sił na fantomach. Wiele osób twierdziło, że łatwiej zapamiętać zasady udzielania pierwszej pomocy ćwicząc praktycznie, niż uczestniczyć tylko w wykładach teoretycznych. Padały pytania na temat udzielania pierwszej pomocy dzieciom i niemowlętom, na nie wszystkie została udzielona odpowiedź, można też było poćwiczyć na fantomie niemowlaka.

źrdóło: KPP Ustrzyki Dolne, Ustrzyki24.pl


DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."