Nowy wygląd szkoły w Pobiednie (ZDJĘCIA)

GMINA BUKOWSKO / PODKARPACIE. Zespół Szkół  w Pobiednie doczekał się nowej elewacji. Zakończenie prac budowlanych sprawiło, że wszystkie szkoły na terenie gminy zyskały nowy wygląd.

- Koszt zadania to 200 tys. złotych. Udało się nam na ten cel uzyskać 168 tys dofinansowania ze środków zewnętrznych – mówi Piotr Błażejowski, wójt gminy Bukowsko.

W ramach inwestycji wykonano odwodnienie całego budynku z izolacją ścian zewnętrznych, wykonanie płytki odbojowej i ułożenie kostki brukowej dookoła szkoły, wymiana rynien dachowych i rur spustowych. Zabudowano balkon, w którym wprawiono trzy duże okna oraz ocieplono cały budynek styropianem, na którym powstała barwna, jasna elewacja. Naprawiono zniszczone fragmenty ogrodzenia, a także uzupełniono brakujące furtki i bramy. Zainstalowano oświetlenie, które podświetla budynek po zmroku oraz monitoring zewnętrzny i wewnętrzny szkoły.

- Jestem szczęśliwa, że inwestycja dobiegła do końca. Teraz, ktokolwiek przychodzący do szkoły jest zachwycony jej wyglądem. To dobrze wpływa na atmosferę w naszym środowisku lokalnym – dodaje Elżbieta Jurkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Pobiednie.

To nie koniec inwestycji, ponieważ w przyszłym roku przy placówce powstanie boisko wielofunkcyjne.

źródło: Urząd Gminy w Bukowsko

foto: Jan Muszański

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."