REKLAMA
REKLAMA

Maciej Biega w drodze na olimpiadę w Soczi. Sanoczanin wystąpi w Pucharze Świata

SANOK. Sanocki łyżwiarz Maciej Biega w dniach 8-10 listopada br. weźmie udział w pierwszych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które odbędą się w Calgary. Dzięki dobrym wynikom, jakie osiągnął w międzynarodowych kwalifikacjach rozegranych kilka dni temu w Inzell, sanocki panczenista wszedł w skład dwunastoosobowej reprezentacji Polski

, która wystartuje najpierw w Calgary, a potem w kolejnych zawodach w ramach PŚ w Salt Lake City.

To nie pierwszy sukces utalentowanego sanockiego sportowca, wychowanka ŁKS Górnik Sanok, który obecnie trenuje w niemieckim ośrodku łyżwiarstwa szybkiego w Inzell. W piątkowych konkurencjach w Inzell (18 października) Maciej Biega uzyskał drugi wynik w biegu na 500 m oraz wygrał na dystansie 1500 m. Dzień później był czwarty na 1000 m. Maciej do Calgary poleci już 28 października, gdzie będzie przygotowywał się do startu pod okiem niegdyś świetnego holenderskiego zawodnika, a obecnie trenera Jana Bosa. Zadowolenia z dokonań Maćka nie kryje Romuald Kaszubowicz, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Cieszę się z osiągnięć Maćka. Obydwaj jednak wiemy, że musi on jeszcze poprawić wyniki, aby przełożyły się na sukces podczas olimpiady w Soczi – mówi Romuald Kaszubowicz, prezes Podkarpackiego Okręgowego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego i Wrotkarstwa.

Trzymamy kciuki za naszego sanockiego panczenistę.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

21-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)