Odnaleziono 70-letniego mężczyznę, który zabłądził w lesie

14-03-2013

MOSZCZANIEC / PODKARPACIE. Wczoraj policjanci wraz z mieszkańcami Moszczańca poszukiwali 70-letniego człowieka. Mężczyzna wybrał się na spacer do pobliskiego lasu i zabłądził. Starszy człowiek został odnaleziony późnym wieczorem, był mocno wyziębiony, trafił do szpitala.

Kwadrans przed godz. 20, dyżurny Policji odebrał zgłoszenie o zaginięciu starszego człowieka w miejscowości Moszczaniec. Z informacji wynikało, że samotnie mieszkający mężczyzna wybrał się do lasu na przechadzkę. Tam prawdopodobnie zabłądził. Syn zaniepokojony przedłużającą się nieobecnością swego ojca wraz z dwoma mieszkańcami tej miejscowości rozpoczął poszukiwania na własną rękę. Gdy nie przynosiły efektu, postanowił zwrócić się o pomoc do Policji.

Policjanci rozpoczęli poszukiwania, sprawdzili obszar kilku kilometrów w głąb lasu. Było około godziny 21, gdy syn zaginionego wraz z ze znajomymi dostrzegli mężczyznę. Starszy pan był przytomny, ale bardzo zziębnięty. Policjanci, którzy znaleźli się w pobliżu udzielili mu pierwszej pomocy, po czym pomogli przenieść go do odległej o blisko 2 kilometry głównej drogi, gdzie oczekiwała załoga karetki pogotowia. Mężczyzna z uwagi na podeszły wiek i stan zdrowia został przewieziony do szpitala.

źródło: KPP Sanok

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.