PODKARPACIE: Miał 13,74 promila alkoholu we krwi i przeżył!

PODKARPACIE. 24 lipca w godzinach południowych strażnicy miejscy z Nowej Dęby podczas patrolu, zauważyli przy drodze krajowej w Tarnowskiej Woli leżącego w rowie mężczyznę. Strażnicy próbowali nawiązać z nim kontakt, jednak ten nie wykazywał żadnych reakcji. Natychmiast wezwano do niego karetkę.

 

Po przybyciu na miejsce zespołu ratowniczego i przebadaniu nieprzytomnego mężczyzny, lekarz stwierdził brak reakcji źrenic ocznych na światło. Natychmiast zabrano go do szpitala w Nowej Dębie. Po wykonaniu dokładniejszych badań okazało się, że około 40-letni mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i występuje u niego początkowa faza obrzęku mózgu.

Po wykonaniu badania na zawartość alkoholu we krwi nikt nie mógł uwierzyć, że ma on 13,74 promila alkoholu we krwi. W związku z tym podjęto decyzję o jak najszybszym przetransportowaniu go do specjalistycznego szpitala w Rzeszowie. Ku zdziwieniu mężczyzna przeżył.

Śmiertelna dawka to 6 promili alkoholu we krwi, mężczyzna przekroczył tę dawkę dwukrotnie!

Choć wydarzenie miało miejsce 24 lipca, Straż Miejska w Nowej Dębie dopiero teraz podała komunikat do informacji publicznej.

źródło: SM w Nowej Dębie

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."