Policjanci ponownie apelują do grzybiarzy

SANOK / PODKARPACIE. Dziś rozpoczynamy weekend. Prognozy pogody na sobotę i niedzielę informują o sprzyjającej aurze i temperaturach w okolicy dwudziestej kreski powyżej zera. Pogodny weekend sprzyja wyprawom do lasu w poszukiwaniu grzybów. Policja ponownie apeluje do miłośników grzybobrania o ostrożność.

Sezon na zbieranie grzybów w pełni. W związku z tym coraz częściej można spotkać grzybiarzy, którzy przemierzają kompleksy leśne wzdłuż i wszerz w poszukiwaniu najlepszych grzybów. Dodatkową zachętą jest zapowiedź pięknej pogody i dość wysokich temperatur. Z pewnością najbliższy weekend będzie obfitował w wyprawy do lasu w poszukiwaniu grzybów. Pamiętajmy o tym, iż w lesie łatwo się zgubić. Aby tego typu wyprawy były bezpieczne Policja przypomina o kilku podstawowych zasadach:

– Nie wybierajmy się na grzyby zbyt późno, gdyż zmrok może spowodować utratę orientacji w terenie.
– Nie należy chodzić do lasu w pojedynkę, najlepiej zabrać ze sobą kogoś, kto zna teren.
– Należy ocenić realnie swoje możliwości i czas, jaki mamy zamiar spędzić w lesie.
– Pamiętajmy, że jeśli nie znamy terenu, nie oddalajmy się zbyt daleko od miejsca, z którego wyruszyliśmy.
– Bardzo ważne, aby zabrać ze sobą telefon komórkowy z naładowaną baterią i w przypadku zgubienia się natychmiast zgłosić ten fakt Policji.
– Dokładnie określmy rodzinie do jakiego lasu się wybieramy, i w którym kierunku będziemy zmierzać.

Przestrzeganie tych kilku ważnych zasad w bardzo dużym stopniu przyczyni się do zapewnienia bezpieczeństwa oraz zmniejszy ryzyko zagubienia się w kompleksie leśnym.

 

źródło: KPP Sanok,
foto: archiwum eSanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."