Powiat remontuje ul. Słowackiego

SANOK / PODKARPACIE. Pełniąca rolę „małej obwodnicy Sanoka” ulica Słowackiego będzie wyremontowana. Wszystko dzięki pieniądzom pozyskanym przez starostę od spółki Galeria Sanok.

Dzięki negocjacjom udało się pozyskać 400 tys zł. Powiat do remontu, a w zasadzie gruntownej przebudowy dołoży jedynie ok. 30 tys. zł. – Zmieni się nie tylko sama ulica, ale też jej najbliższe otoczenie – wyremontowany zostanie chodnik, położone będą nowe krawężniki, włazy do studzienek kanalizacyjnych zostaną tak wyprofilowane, aby nie pogarszały komfortu jazdy – wylicza Sebastian Niżnik starosta sanocki.

Ulica zyska nowy wygląd na całej swojej długości – od Mc Donalds’a aż po skrzyżowanie z ul. Daszyńskiego (wyremontowaną przez powiat w ubiegłym roku). Oprócz tego pojawi się nowa organizacja ruchu. Od skrzyżowania z ulicą Rymanowską, do skrzyżowania z ul. Sienkiewicza zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy.

Ulica Słowackiego ma szczególne znaczenie teraz, kiedy trwają prace na ul. Kościuszki i wielu kierowców omija zamknięty odcinek właśnie „dołem”.

Powiat Sanocki w śródmieściu wyremontował już ul. Matejki, Daszyńskiego, Mickiewicza, Białogórską, Stróżowską, Robotniczą oraz II Armii Wojska Polskiego. Łącznie w tej kadencji na przebudowę i remonty infrastruktury drogowej wydano ponad 60 mln zł.

źródło: Starostwo Powiatowe w Sanoku / materiał nadesłany

 

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."