Problemy sanockich szkół jazdy. Kursantów jak na lekarstwo (FILM)

05-11-2013

SANOK / PODKARPACIE. Bieżący rok jest niezwykle trudny dla sanockich ośrodków szkolenia kierowców. Kursantów ubywa, a szkoły jazdy zwalniają instruktorów i usiłują przetrwać ciężki okres. Przekłada się to na WORD w Krośnie, gdzie systematycznie zmniejsza się liczba osób przystępujących do egzaminu.

Przed kilkoma laty w ośrodku w Krośnie pracowało ponad 20 egzaminatorów. Dziś pozostała tylko połowa.

- Znaczący spadek ilości osób przystępujących do egzaminu nastąpił od 19 stycznia, co związane było z wprowadzeniem nowej formy części teoretycznej. Wakacje, jak zawsze były lepsze, a jesienią odnotowaliśmy widoczny spadek liczby kursantów ubiegających się o prawo jazdy – mówi Bogusław Lorenc, egzaminator nadzorujący w WORD w Krośnie.

Na ten aspekt zwracają uwagę właściciele sanockich ośrodków szkolenia kierowców. Jednak brane pod uwagę są inne przyczyny spadku liczby adeptów na kierowców.

- Niestety sytuacja finansowa w naszym regionie nie jest najlepsza, a kurs na prawo jazdy, mimo wszystko jest kosztowny – dodaje Bogusław Bodnar, właściciel ośrodka kształcącego kierowców.

Podstawowy kurs prawa jazdy kategorii B na Podkarpaciu kosztuje w granicach 1200 złotych. W jego skład wchodzą wykłady oraz część praktyczna. Natomiast za przystąpienie do egzaminu należy zapłacić 170 zł.

Więcej informacji w materiale filmowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.