Stawiamy na rozwój gospodarczy

15-02-2013

SANOK / PODKARPACIE. Władze Miasta Sanoka konsekwentnie realizują politykę rozwoju miasta pod kątem pozyskiwania inwestorów i aktywizacji gospodarczej miasta. Ostatnio zostały podjęte kolejne działania w tym kierunku.

Przede wszystkim miasto złożyło projekt o dofinansowanie z programu Innowacyjna

Gospodarka wykonania dokumentacji technicznej uzbrojenia blisko 40 ha posiadanych terenów inwestycyjnych w dzielnicy Dąbrówka.
- Uzbrojone tereny są zdecydowanie bardziej atrakcyjne dla potencjalnego inwestora. Zwiększa się przez to również szansa na ich sprzedaż. Posiadane przez nas tereny przeznaczone są głównie pod inwestycje przemysłowe i usługowo-handlowe – objaśnia Ziemowit Borowczak, zastępca Burmistrza Sanoka.

Opracowanie dokumentacji technicznej uzbrojenia terenu (wyposażenie go w infrastrukturę drogową, przyłącza gazu, prądu, kanalizacji, wodociągu) to pierwszy krok do realizacji przedsięwzięcia. Na wykonanie prac miasto zamierza starać się o pozyskanie środków unijnych, ale dopiero w przyszłej perspektywie finansowej, w której takie działania będą szczególnie promowane przez grantodawców.

W promocji gospodarczej pomoże także fakt, że władze miasta podpisały umowę z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Będzie to duża pomoc dla Sanoka w działaniach ukierunkowanych na pozyskiwanie inwestorów, w nawiązywaniu nowych kontaktów. Agencja prowadzi wiele przedsięwzięć progospodarczych, organizuje kampanie promocyjne, misje gospodarcze, wyjazdy studyjne, udział w różnego rodzaju targach. Wspiera również polskie firmy w kontaktach zagranicznych. Sanok ma nadzieję korzystać z tego wszystkiego za pośrednictwem PAIiIZ-u.

Agnieszka Frączek
Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Sanoku

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.