Szajka nastoletnich chłopców podejrzana o 16 włamań

SANOK / PODKARPACIE. Policjanci prowadzili postępowanie w sprawach czynów karalnych, jakich dopuściło się sześciu nastoletnich mieszkańców powiatu sanockiego. Młodzi chłopcy podejrzewani są o 16 włamań do sklepiku i kradzież słodyczy oraz pieniędzy.

Dwaj z nich odpowiedzą także za posiadanie i udzielanie substancji odurzających. Sprawa trafi do sądu dla nieletnich.

Prowadzone przez sanockich policjantów czynności doprowadziły do ujawnienia grupy nieletnich chłopców w wieku 14-16 lat, którzy są podejrzani o dokonanie w sumie 20 czynów karalnych. W trakcie kolejnych przesłuchań ustalono, że  w okresie od listopada ubiegłego roku do marca br. młodzi mieszkańcy powiatu sanockiego dokonali łącznie16 włamań do sklepiku szkolnego w jednej ze szkół z terenu powiatu sanockiego. Skradzione artukuły to głównie słodycze oraz pieniądze łącznej wartości około 1500zł.

Oprócz tego 15-latek i 16-latek są podejrzewani o łamanie przepisów Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii poprzez posiadanie i udzielanie marihuany innym osobom w okresie od września do grudnia 2012 r.

Młodzi ludzie usłyszeli w sumie 20 zarzutów.  Za popełnione czyny karalne będą odpowiadać przed sądem dla nieletnich.

KPP Sanok

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."