Aktualne warunki pogodowe w Bieszczadach

BIESZCZADY / PODKARPACIE. W Bieszczadach cały czas utrzymuje się II stopień zagrożenia lawinowego. – Po ostatnich opadach śniegu, warstwa białego puchu w zaspach dochodzi nawet do 1,5 m. – mówi Jakub Dąbrowski z Grupy Bieszczadzkiej GOPR. Widzialność do 3 km, temperatura na Połoninie Wetlińskiej wynosi – 3 ºC.

Jak informuje GB GOPR, dzisiaj o godzinie 7:30 zanotowano pełne zachmurzenie, w dolinach temperatura utrzymuje się na poziomie -1 ºC, natomiast w okolicach słunnej „Chatki Puchatka” mamy – 3 ºC. Na Połoninie Wetlińskiej zmierzono 55 – centymetrową warstwę śniegu, nieco mniej jest w Ustrzykach Górnych – 43 cm. W dolinach od 20 do 40 cm.

- Jeśli chodzi o stopień zagrożenia lawinowego, to dzisiaj może on ulec zmianie. Zostaną wykonane odpowiednie pomiary, które pozwolą określić aktualny stan – dodaje Jakub Dąbrowski z GB GOPR.

foto: PTAKIR

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."