REKLAMA
REKLAMA

PWSZ KROSNO: Konkurs recytatorski w języku niemieckim dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych

KROSNO / PODKARPACIE. Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Krośnie zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie  Recytatorskim w języku niemieckim, którego tematem jest  Świat przyrody w wierszach poetów Niemiec, Austrii i Szwajcarii.

Konkurs skierowany jest do uczniów  szkół ponadgimnazjalnych z powiatów: krośnieńskiego, brzozowskiego, jasielskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, strzyżowskiego, dębickiego, tarnowskiego i gorlickiego.

Każda szkoła może wytypować do udziału w Konkursie maksymalnie 2 uczniów. Dla laureatów przygotowaliśmy  atrakcyjne nagrody.
Konkurs odbędzie się w dniu 21 marca 2013 roku o godz. 9.30 przy ul. Kazimierza Wielkiego 8 (sala nr  8 i 9).

(LP).

Konkurs recytatorski w języku niemieckim

Świat przyrody w wierszach  poetów Niemiec, Austrii i Szwajcarii

Regulamin konkursu

1. Organizator konkursu: Zakład Filologii Germańskiej PWSZ w Krośnie

2. Data i miejsce konkursu: 21.03.2013r., godz. 9.30, PWSZ w Krośnie, ul. Kazimierza Wielkiego 8, sale nr 8 i 9.

3. Uczestnicy konkursu: uczniowie szkół średnich  powiatów: krośnieńskiego, brzozowskiego, jasielskiego, sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego, strzyżowskiego, dębickiego, tarnowskiego i gorlickiego.

4. Cele konkursu: zainteresowanie młodzieży poezją niemieckojęzyczną, doskonalenie znajomości języka niemieckiego, rozwijanie zdolności recytatorskich.

5.  Uczestników konkursu typują nauczyciele języka niemieckiego z poszczególnych szkół – maksymalnie 2 uczniów z danej szkoły.

6.  Warunkiem wzięcia udziału jest przesłanie drogą elektroniczną zgłoszenia (temat wiadomości: Konkurs recytatorski w języku niemieckim) z podaniem następujących informacji : imię i nazwisko uczni/a/ów, nazwa, adres i numer telefonu szkoły, imię i nazwisko, numer telefonu  nauczyciela języka niemieckiego, autor i tytuł wybranego utworu na adres: ih@pwsz.krosno.pl w nieprzekraczalnym terminie do 14.03.2013 r.

7.   Organizator powołuje komisję konkursową oceniającą recytacje uczestników.

8.  Uczestnik konkursu recytuje jeden dowolnie wybrany utwór poetycki w języku niemieckim, nie będący przekładem na język niemiecki z innego języka.

9.  Uczestnik proszony jest przed deklamacją o przedstawienie się w j. niemieckim, podanie tytułu recytowanego wiersza, nazwiska autora,  krótkiej informacji na temat autora wiersza.

10. Ogólny czas recytacji utworu  nie może przekroczyć trzech minut.

11. Komisja konkursowa ocenia recytację  utworu biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru , wymowę i intonację, interpretację tekstu.

12. Strój uczestnika, gestykulacja, powinny być jedynie tłem recytacji, nie powinny skupiać na sobie nadmiernej uwagi widza.

13. Uczestnicy wyróżnieni przez komisję konkursową otrzymają dyplomy i nagrody rzeczowe, wszyscy uczestnicy pamiątkowe dyplomy a zainteresowani nauczyciele zaświadczenia o przygotowaniu uczni/a/ów.

Źródło: www.pwsz.krosno.pl

07-02-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)