tvPodkarpacie.pl: Czwórkę malutkich dzieci, w tym noworodka, odebrano pijanym rodzicom w Załużu koło Sanoka

ZAŁUŻ / tvPodkarpacie.pl Wczoraj Sąd Rejonowy w Sanoku postanowił o tymczasowym umieszczeniu w sanockim szpitalu czwórki dzieci małżeństwa z Załuża w gminie Sanok. Najstarsze dziecko ma 2 lata, bliźniacy urodzili się rok temu, a najmłodsze ma zaledwie tydzień.

Dorota Mękarska

Zarówno ojciec dzieci, jak i matka mają problem alkoholowy, dlatego też rodzina objęta jest stałym monitoringiem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku. Rodzice mają częściowo ograniczone prawa rodzicielskie. Regularnie odwiedza ich pracownik socjalny wraz z opiekunem rodziny. Czasami w wizytach bierze również udział dzielnicowy.

Wczoraj cała trójka pojechała do Załuża. Podczas wizyty stwierdzono, że rodzice są pod wpływem alkoholu.
32 – letni ojciec miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a 41 – letnia matka 0,5 promila. Dzieci były bardzo brudne, zaniedbane, odwodnione i skrajnie niedożywione. Najprawdopodobniej cierpią na zespół poalkoholowy.

- Na przestrzeni 20 lat nigdy nie składaliśmy wniosku do sądu o odebranie dzieci. Zawsze z pomocą krewnych udawało nam się takie sytuacje rozwiązywać, ale tym razem nie było innej możliwości. Nie miał się kto dziećmi zaopiekować. Nie mogliśmy pozostawić ich przy rodzicach, bo ze względu na wiek wymagają stałej opieki – mówi Edyta Dziadosz, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sanoku.

W domu przebywała również babcia dzieci, ale z uwagi na przebyty udar nie była w stanie zaopiekować się czwórką malutkich wnuków, w tym noworodkiem.

O losie dzieci postanowi Sąd Rodzinny i Nieletnich w Sanoku.

Pracownik socjalny nadal będzie zajmował się tą rodziną. Rodzice muszą jednak nawiązać z nami współpracę, gdyż do tej pory nie chcieli współpracować - podkreśla Edyta Dziadosz.

Źródło: www.tvPodkarpacie.pl

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."