Uśmiechnij się! To nie żart, tylko inwestycja realizowana przez powiat sanocki

SANOK / PODKARPACIE. „Uśmiechnij się. Tu powstaje nowa inwestycja realizowana przez powiat sanocki” – takie hasło widnieje na tablicach informacyjnych przy zadaniach, które powstają dzięki wsparciu finansowemu sanockiego starostwa. My postanowiliśmy odsłonić pobudki powiatu. Czy banery mają informować czy wspomagać walkę z jesienną depresją sanoczan.

Tablice w nowej formie z uśmiechniętą żółtą buzią sanoczanie mogą podziwiać w obrębie inwestycji w centrum miasta, czyli przebudowy dróg Jagiellońskiej, Kościuszki i Rymanowskiej.

Mieszkańcy Sanoka przechodząc nieopodal informatorów mają mieszane uczucia. Jedni się śmieją, a inni z politowaniem spoglądają na „żółty uśmiech”. Jednak warto odnotować, że raczej każdy przechodzień zauważa informację o powiatowej inwestycji.

Postanowiliśmy sprawdzić, skąd pomysł aby z pozoru zwykłą tablicę informacyjną wzbogacić o „buźkę”.

- Pomysł zrodził się w Wydziale Komunikacji. Następnie trafił do naszego Wydziału, czyli Promocji. Taka forma tablic informacyjnych powstała po to, żeby podnieść na duchu mieszkańców powiatu sanockiego, kierowców ale i również wykonawców i naszych pracowników, którzy po prostu remontami dróg mają prawo w tym roku już być zmęczeni – mówi Elżbieta Kwiatonowska-Nawrocka, pracownik Wydziału Promocji w Starostwie Powiatowym w Sanoku

foto: Uśmiechnięta tablica rozładowuje emocje kierowców, przy ulicy Mickiewicza

Faktycznie remonty w centrum miasta były niczym niekończąca się opowieść. Natomiast element uśmiechu, choć na chwilę pozwoli zapomnieć o problemach komunikacyjnych w Sanoku. Jak to przed laty zauważył jeden z najbardziej znanych aktorów komediowych Louis de Funes: „śmiech jest dla duszy tym sa­mym, czym tlen dla płuc”. Więc sanoczanie, śmiejmy się z remontów z nadzieją, że szybko się skończą.

embe

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."