REKLAMA
REKLAMA

„Grodzisko 2013”, czyli Rajd Integracyjny sanockiej „dwójki”

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Sanoku wspólnie uczestniczyli w Rajdzie Integracyjnym „Grodzisko 2013”.

Pierwszym etapem było omówienie zasad zachowania i bezpieczeństwa w czasie rajdu, oraz współpracy całej grupy pod hasłem „jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Na boisku nastąpiło powitanie uczniów i przedstawienie gości uczestniczących w imprezie.

Podczas rajdu byli z nami Przewodnik Jan Adamczyk, jego syn Krzysztof, pracownik Marek Wilk Nadleśnictwo Liszna, oraz Tomasz Masłowski Nadleśnictwo Brzozów. Porządku, dyscypliny oraz naszego bezpieczeństwa pilnowali pracownicy Straży Miejskiej Krzysztof Muszański i Marek Czaja.

Rajd miał na celu integracje nowych uczniów naszej szkoły, jak i uwrażliwienie ich na atrakcyjność regionu w jakim mieszkają, oraz poinformowanie o możliwości udzielania się aktywnie w życiu i działaniach szkoły już od pierwszej klasy. Takich informacji nauczyciele udzielili uczniom podczas pierwszego postoju przy moście nad rzeką San, gdzie ponadto omówiliśmy walory przyrodnicze i geologiczne koryta rzeki. Jednocześnie zaakcentowaliśmy swój udział w ogólnopolskiej akcji „Adoptujemy rzekę’’.

W czasie przejścia szlakiem turystycznym w stronę Gór Słonnych, obserwowaliśmy zmiany w krajobrazie, rozpoznawaliśmy charakterystyczne gatunki roślin dla Beskidów, uczniowie zadawali pytania, a przewodnik i leśnicy udzielali rzetelnych i barwnych odpowiedzi.

Doszliśmy do historycznego Grodziska. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca tradycyjnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Po przejściu dalszej części trasy turystycznej doszliśmy do wyznaczonego punktu, w którym odbyło się ognisko. Wspólnie zjedliśmy poczęstunek. Czas umilał nam zespół muzyczny, w składzie:  Mateusz Leśniak, Bartek Radwański i Hubert Telesz. Przygotowali oni konkurs muzyczny i przyrodniczy.

W organizacji rajdu pomagali:  Angelika Rysz, Sandra Najdecka, Martyna Łuczka, Konrad Bałut. Opiekunowie rajdu: Marzena Brejta,  Wioletta Florek, Aneta Pelc, Izydora Rydosz, Adam Wal, Sebastian Wasylik. Kierownik Rajdu: Maria Trzeciak.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

źródło: materiał nadesłany

18-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)