REKLAMA
REKLAMA

„Grodzisko 2013”, czyli Rajd Integracyjny sanockiej „dwójki”

SANOK / PODKARPACIE. Zgodnie ze szkolną tradycją uczniowie klas pierwszych Gimnazjum nr 2 w Sanoku wspólnie uczestniczyli w Rajdzie Integracyjnym „Grodzisko 2013”.

Pierwszym etapem było omówienie zasad zachowania i bezpieczeństwa w czasie rajdu, oraz współpracy całej grupy pod hasłem „jeden za wszystkich wszyscy za jednego”. Na boisku nastąpiło powitanie uczniów i przedstawienie gości uczestniczących w imprezie.

Podczas rajdu byli z nami Przewodnik Jan Adamczyk, jego syn Krzysztof, pracownik Marek Wilk Nadleśnictwo Liszna, oraz Tomasz Masłowski Nadleśnictwo Brzozów. Porządku, dyscypliny oraz naszego bezpieczeństwa pilnowali pracownicy Straży Miejskiej Krzysztof Muszański i Marek Czaja.

Rajd miał na celu integracje nowych uczniów naszej szkoły, jak i uwrażliwienie ich na atrakcyjność regionu w jakim mieszkają, oraz poinformowanie o możliwości udzielania się aktywnie w życiu i działaniach szkoły już od pierwszej klasy. Takich informacji nauczyciele udzielili uczniom podczas pierwszego postoju przy moście nad rzeką San, gdzie ponadto omówiliśmy walory przyrodnicze i geologiczne koryta rzeki. Jednocześnie zaakcentowaliśmy swój udział w ogólnopolskiej akcji „Adoptujemy rzekę’’.

W czasie przejścia szlakiem turystycznym w stronę Gór Słonnych, obserwowaliśmy zmiany w krajobrazie, rozpoznawaliśmy charakterystyczne gatunki roślin dla Beskidów, uczniowie zadawali pytania, a przewodnik i leśnicy udzielali rzetelnych i barwnych odpowiedzi.

Doszliśmy do historycznego Grodziska. Po zapoznaniu się z historią tego miejsca tradycyjnie wykonaliśmy pamiątkowe zdjęcie.
Po przejściu dalszej części trasy turystycznej doszliśmy do wyznaczonego punktu, w którym odbyło się ognisko. Wspólnie zjedliśmy poczęstunek. Czas umilał nam zespół muzyczny, w składzie:  Mateusz Leśniak, Bartek Radwański i Hubert Telesz. Przygotowali oni konkurs muzyczny i przyrodniczy.

W organizacji rajdu pomagali:  Angelika Rysz, Sandra Najdecka, Martyna Łuczka, Konrad Bałut. Opiekunowie rajdu: Marzena Brejta,  Wioletta Florek, Aneta Pelc, Izydora Rydosz, Adam Wal, Sebastian Wasylik. Kierownik Rajdu: Maria Trzeciak.

Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę.

źródło: materiał nadesłany

18-10-2013

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)