Wspólnie uwielbią narodzenie Syna Bożego. Ekumeniczne kolędowanie w Trepczy

TREPCZA, MIĘDZYBRODZIE / PODKARPACIE. W tym roku po raz pierwszy wierni różnych wspólnot chrześcijańskich zostali zaproszeni na wspólne kolędowanie do Trepczy. Odbywający się co roku w styczniu Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan (18-25.01.) jest kolejną, dobrą okazją do lepszego wzajemnego poznania i uwielbienia jednego Boga.

Tajemnica świąt Bożego Narodzenia łączy całą rodzinę chrześcijańską w modlitewnym pokłonie wcielonemu Synowi Bożemu.

Najpierw doszło do spotkania na ekumenicznej drodze krzyżowej w Międzybrodziu. Potem pod koniec maja przy odremontowanej tam zabytkowej kapliczce św. Jana Nepomucena zorganizowano ekumeniczną majówkę – śpiew zachodniej litanii loretańskiej przeplatał się z ujmującą za serce melodią wschodniego akatystu.

Teraz, wierni różnych wspólnot chrześcijańskich wezmą udział we wspólnym kolędowaniu.

Mamy nadzieję, że piękne polskie kolędy, zarówno te stare jak i całkiem współczesne, przeplatane śpiewem pieśni bożonarodzeniowych tradycji Wschodu, jak i  pieśniami wspólnot tradycji ewangelickiej nawiązującymi do narodzenia Zbawiciela stworzą niecodzienną atmosferę rodzącej się jedności rodziny chrześcijańskiej. Będzie to najpiękniejsza odpowiedź na Jezusową modlitwę z wieczernika: „Spraw Ojcze, aby byli jedno”. W finale spotkania wszyscy uczestnicy przejdą na zewnątrz kościoła i zakolędują małemu Jezusowi w „Szopce pod gwiazdami”.

Gospodarz spotkania  – Parafia rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia NMP  w Trepczy – zaprasza do udziału we wspólnym kolędowaniu  P.T. Wszystkich zainteresowanych taką formą modlitwy w czwartek 24 stycznia 2013 godz. 17,00.

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."