Dzień książki w Przedszkolu nr 2. Przedszkolaki przekazały książki dla sanockich pacjentów (ZDJĘCIA)

07-04-2014

SANOK / PODKARPACIE. Obchodzony 2 kwietnia Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci jest potwierdzeniem na to, że książka odgrywała, odgrywa i będzie pełnić dużą rolę w życiu każdego z nas.

 

Na tę okoliczność zorganizowano w Przedszkolu nr 2 spotkanie z przedstawicielami Rady Rodziców i pracownikami biblioteki sanockiej, na którym przedszkolaki prezentowały bajecznie kolorowe kostiumy i krótkie scenki z wybranych bajek. Zaproszeni goście: Elżbieta Ciupak, oraz Leszek Puchała – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej zachęcali dzieci do odwiedzania biblioteki, czytania książek i korzystania z nich w taki sposób, aby mogły służyć wszystkim czytelnikom jak najdłużej. Miło było nam również gościć panie: Annę Ruchlewicz, Halinę Rygliszyn oraz Martę Krawczyk, za pośrednictwem których dzieci zostały zaproszone do świata baśni Christiana Hansa Andersena. Baśni, które nigdy się nie zestarzeją i są słuchane z zainteresowaniem przez dzieci z całego świata.

- Serdecznie dziękujemy rodzicom i dzieciom z naszego przedszkola za wsparcie akcji „Książka dla szpitala”, którą zainicjowano z okazji Międzynarodowego Dnia Książki – mówią organizatorzy akcji.

W ramach tego przedsięwzięcia, sterta kolorowych bajek i bajeczek została przekazana do sanockiego szpitala dla oddziału pediatrycznego.

- Wierzymy, że te książki sprawią małym pacjentom trochę radości, bo przecież dobrej bajki czy baśni, czytanej przez najbliższych nie zastąpi żadna gra komputerowa, ani najbardziej wymyślny film animowany – dodają.

materiał nadesłany

 

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.