REKLAMA
REKLAMA

,,Taworscy. Saga rodu”. Sanocka biblioteka zaprasza na prezentację książki

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na prezentację książki autorstwa Tadeusza Taworskiego i Jerzego S. Żukowskiego „Taworscy. Saga rodu”. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 18 w Galerii „20” MBP.

[…] Blisko 80-letni już Tadeusz, będąc na emeryturze, z ogromną pomocą swego przyjaciela Jerzego Żukowskiego, postanowił dotrzeć do wszystkich możliwych dokumentów, notek i artykułów prasowych,, by „ocalić od zapomnienia” nietuzinkową historię tej familii, pełną zagadek, nagłych zwrotów akcji, a przede wszystkim nieszablonowych, nierzadko wielce oryginalnych postaci […].  I tak powstała niniejsza saga – pełna anegdot, dokumentów, fotografii i wreszcie wspomnień, które być może niektórzy z sanoczan znają, zważywszy że duża część dotyczy właśnie tych terenów, ludzi wówczas żyjących, miejsc, które są nam bliskie […].

Nie sposób nie wspomnieć o ogromnej roli Jerzego Żukowskiego w zebraniu, uporządkowaniu i opisaniu tego olbrzymiego materiału archiwalnego. To dzięki jego pasji, wszechstronnej pomocy i przyjacielskiej zachęcie mogą Państwo dziś  czytać tę książkę. Choć sam „kronikarz” traktował swoją pracę czysto „dokumentacyjnie”, całość poskładana została z dramaturgicznym wyczuciem i opatrzona komentarzami, których nie ma potrzeby zmieniać czy uzupełniać – czyta się je niemal z wypiekami, a całość robi wrażenie filmu sensacyjnego, na który jako wydawcy serdecznie zapraszamy!
Ze wstępu

07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)