REKLAMA
REKLAMA

,,Taworscy. Saga rodu”. Sanocka biblioteka zaprasza na prezentację książki

SANOK / PODKARPACIE. Miejska Biblioteka Publiczna w Sanoku zaprasza na prezentację książki autorstwa Tadeusza Taworskiego i Jerzego S. Żukowskiego „Taworscy. Saga rodu”. Spotkanie odbędzie się 11 kwietnia br., o godz. 18 w Galerii „20” MBP.

[…] Blisko 80-letni już Tadeusz, będąc na emeryturze, z ogromną pomocą swego przyjaciela Jerzego Żukowskiego, postanowił dotrzeć do wszystkich możliwych dokumentów, notek i artykułów prasowych,, by „ocalić od zapomnienia” nietuzinkową historię tej familii, pełną zagadek, nagłych zwrotów akcji, a przede wszystkim nieszablonowych, nierzadko wielce oryginalnych postaci […].  I tak powstała niniejsza saga – pełna anegdot, dokumentów, fotografii i wreszcie wspomnień, które być może niektórzy z sanoczan znają, zważywszy że duża część dotyczy właśnie tych terenów, ludzi wówczas żyjących, miejsc, które są nam bliskie […].

Nie sposób nie wspomnieć o ogromnej roli Jerzego Żukowskiego w zebraniu, uporządkowaniu i opisaniu tego olbrzymiego materiału archiwalnego. To dzięki jego pasji, wszechstronnej pomocy i przyjacielskiej zachęcie mogą Państwo dziś  czytać tę książkę. Choć sam „kronikarz” traktował swoją pracę czysto „dokumentacyjnie”, całość poskładana została z dramaturgicznym wyczuciem i opatrzona komentarzami, których nie ma potrzeby zmieniać czy uzupełniać – czyta się je niemal z wypiekami, a całość robi wrażenie filmu sensacyjnego, na który jako wydawcy serdecznie zapraszamy!
Ze wstępu

07-04-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)