Kobieta poprosiła o szklankę wody. Staruszka chciała pomóc, a została okradziona

LESKO / PODKARPACIE. Osoby starsze i samotne stają się niestety łatwym celem dla naciągaczy i oszustów. Policja po raz kolejny przypomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

W miniony piątek policjanci zostali powiadomieni o kradzieży dokonanej na szkodę 88-letniej mieszkanki Leska. Staruszka wpuściła do domu kobietę, która prosiła o szklankę wody twierdząc, że źle się czuje. Gdy starsza pani poszła po wodę, złodziejka z kieszeni ubrań wiszących w szafie ukradła pieniądze w kwocie około 250 zł po czym uciekła.

Policjanci apelują do seniorów o ostrożność i rozwagę:
– Jeśli nie mamy pewności, kto puka do naszych drzwi, nie wpuszczajmy go do domu!
– Nie podpisujmy pochopnie żadnych dokumentów ani umów. Jeśli mamy wątpliwości, poprośmy o czas do namysłu i kopię umowy, którą następnie skonsultujmy z kimś zaufanym.
– Nie ufajmy osobom, które dzwonią do nas z prośbą o pieniądze. Mogą to być oszuści, którzy próbują nas oszukać tzw. „metodą na wnuczka”, czyli podając się za członka naszej rodziny.

źródło: KPP Lesko,
foto: sxc.hu

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."