Las pełen… telewizorów (ZDJĘCIA)

Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla ujawniła proceder zaśmiecenia lasu elektrosprzętem na dużą skalę. Przy jednej z dróg wjazdowych do lasu w miejscowości Leśniówka (Gmina Chorkówka) odkryto 29 starych odbiorników telewizyjnych, porzuconych przez nieznanego sprawcę.

Sprzęt ten w większości pozbawiony jest już części elektronicznych, zaś plastikowe obudowy i kineskopy wrzucono w gęste zarośla.
Podobne wysypiska z elektrosprzętem stwierdzono jeszcze w dwóch miejscach w lasach prywatnych na terenie Gminy Chorkówka.
- Sprawcom zaśmiecania lasu grozi kara grzywny do 500 zł, jednak w tym przypadku z uwagi na skalę procederu, przekazaliśmy sprawę do prowadzenia Policji – mówi nadleśniczy Tadeusz Mędrek.

- Apelujemy do społeczeństwa: ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tych wykroczeń, prosimy o powiadomienie Policji lub Straży Leśnej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dukli.

Tematem zainteresowała się Telewizja Polska Rzeszów, która zaprezentuje go w programie „Pogotowie Ekologiczne”.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."