REKLAMA
REKLAMA

REGION: 3,4 promila kierowcy autobusu. Miał przy sobie dwie butelki wódki

Stalowowolscy policjanci zatrzymali kierującego autobusem, który miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe należącym do jednego z przewoźników podróżowało kilka osób jadących do pracy w Stalowej Woli. 47-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj po południu stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał od pasażerów autobusu, że kierowca pojazdu jest pijany. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna nie utrzymywał prostego toru jazdy, nie reagował na prośby o zatrzymanie samochodu. Dziwne zachowanie kierowcy zauważył również jeden z kierowców jadących samochodem osobowym.

W Agatówce w gminie Zaleszany, kiedy kierowca autobusu zatrzymał się na przystanku jadący samochodem osobowym mężczyzna zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona stalowowolska Policja.

Policjanci ustalili, że kierowcą autobusu marki Autosan jest 47-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Wstępne badanie wykazało, że kierowca jest kompletnie pijany. Miał 3,42 promila alkoholu w organizmie. W autobusie policjanci znaleźli dwie butelki wódki o pojemności 0,2 litra, jedna była pusta, a w drugiej była połowa zawartości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

W trakcie zatrzymania zachowywał się arogancko, stawiał opór, nie chciał wykonywać poleceń policjantów, ubliżał im wulgaryzmami. Odmówił użycia alkomatu. W związku z tym mężczyźnie pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy. On sam trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Stalowa Wola

14-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)