Manewry Ratownictwa Medycznego (ZDJĘCIA)

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Ustrzykach Górnych uczestniczyli w „IV Manewrach Ratownictwa Medycznego”. Ćwiczenia odbyły się w dniach 6 – 8 czerwca w Ustrzykach Górnych i zostały zorganizowane przez Bieszczadzką Grupę GOPR.

Głównym celem szkolenia było poszerzenie wiedzy i doskonalenie umiejętności związanych z udzielaniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Podczas pierwszego dnia manewrów uczestnicy słuchali wykładów dotyczących hipotermii, urazów u dzieci i chorób wewnętrznych. W drugim dniu odbyły się zajęcia praktyczne polegające na ćwiczeniach w udzielaniu pierwszej pomocy oraz udziale w ośmiu symulowanych  akcjach ratowniczych w okolicy Ustrzyk Górnych w tym również na basenie.

W manewrach uczestniczyły dwa trzyosobowe zespoły funkcjonariuszy Straży Granicznej z Placówki w Ustrzykach Górnych a jednym z instruktorów był funkcjonariusz SG z Wydziału Zabezpieczenia Działań z Komendy BiOSG w Przemyślu.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."