Odpowiedź Europosła Tomasza Poręby w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku

Jestem bardzo zdziwiony emocjonalną reakcją Pani Poseł Elżbiety Łukacijewskiej. Zamiast atakować Prawo i Sprawiedliwość, Pani Poseł powinna odpowiedzieć sobie na kilka podstawowych pytań. ( Zobacz artykuł >>>> link od redakcji)

Po pierwsze: dlaczego w ostatnim czasie zredukowano o połowę liczbę etatów w placówce Straży Granicznej w Sanoku? Po drugie: redukcja etatów w SG świadczy o rozwoju, czy raczej o zwijaniu się tego ważnego oddziału? Po trzecie – czy likwidacja etatów i ograniczanie zaplecza technicznego sanockiej placówki służy zwiększeniu bezpieczeństwa polskich granic, szczególnie w kontekście obecnej sytuacji na Ukrainie?

W interesie wszystkich polityków, niezależnie od partii, które reprezentują, powinno być nie tylko powstrzymanie działań zmierzających do osłabienia potencjału placówki SG w Sanoku, ale przede wszystkim zadbanie o to, by ten oddział w przyszłości dysponował wystarczającym zapleczem organizacyjnym i kadrowym, co przełoży się na wzrost bezpieczeństwa polskich granic.


ZOBACZ TAKŻE:

TOMASZ PORĘBA: Apeluję do szefa MSW o powstrzymanie działań zmierzających do likwidacji placówki Straży Granicznej w Sanoku

Poseł Bogdan Rzońca zabiera głos w sprawie działań zmierzających do likwidacji placówki Straży Granicznej w Sanoku

Likwidacja Straży Granicznej w Sanoku. Realne zagrożenie, czy przedwczesny alarm?

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku

Elżbieta Łukacijewska Poseł do Parlamentu Europejskiego, w sprawie Placówki Straży Granicznej w Sanoku

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."