Papierosy w butli gazowej. Węgier złapany na przemycie

Ponad 800 paczek papierosów wykryli w butli gazowej funkcjonariusze Służby Celnej z przejścia granicznego z Ukrainą w Krościenku. Papierosy miały trafić na Słowację.

Wczoraj (4 bm.) w godzinach popołudniowych na przejściu granicznym w Krościenku pojawił się samochód osobowy marki Audi, którym podróżował 58-letni obywatel Węgier. Mężczyzna do przekroczenia granicy państwa wybrał zielony pas.

Funkcjonariusz celny zdecydował skierować pojazd do szczegółowej rewizji, podczas której szczególne zainteresowanie celników wzbudziła zainstalowana w pojeździe butla gazowa. Bliższe oględziny z użyciem detektora przemytu oraz prześwietlenie promieniami RTG potwierdziły przypuszczenia celników, że w butli znajduje się dodatkowy ładunek. Po otwarciu okazało się, że wewnątrz znajdują się schowane przed kontrolą celną papierosy. W sumie celnicy wykryli 854 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Mężczyzna przyznał się do próby przemytu. Wyjaśnił Służbie Celnej, że papierosy chciał z zyskiem sprzedać na Słowacji.

Sprawca już poniósł konsekwencje. Stracił papierosy, samochód oraz pieniądze, które Służba Celna zabezpieczyła na poczet grożącej kary grzywny.

Izba Celna w Przemyślu

DREWEX INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."