Ponownie zatrzymany za przemyt papierosów

Funkcjonariusz Straży Granicznej z placówki SG w Wojtkowej, podczas wspólnego patrolu z funkcjonariuszami UC z Krościenka, ujawnili ponad 22 tysiące sztuk papierosów pochodzących z przemytu. Kontrabanda znajdowała się w bagażniku samochodu, transportował ją mieszkaniec Podkarpacia.

Funkcjonariusze wykonywali czynności kontrolne w miejscowości Trzcianiec. Do kontroli drogowej zatrzymali samochód osobowy marki Audi A4. Nie posiadające polskiej akcyzy paczki papierosów, były zapakowane w kartonowe pudła i przewożone w bagażniku samochodu. Pojazdem kierował mieszkaniec Międzybrodzia. Podczas składania wyjaśnień mężczyzna  stwierdził, że papierosy zakupił od nieznanego mu bliżej obywatela Ukrainy i zamierzał odsprzedać z zyskiem. Wcześniej był już zatrzymywany za przemyt papierosów na tzw. granicy „zielonej”. Szacunkowa wartość kontrabandy to ponad 13 tys. zł.

Mężczyznę czeka postępowanie karno-skarbowe. Papierosy ulegną przepadkowi na rzecz Skarbu Państwa.

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."