REGION: 3,4 promila kierowcy autobusu. Miał przy sobie dwie butelki wódki

Stalowowolscy policjanci zatrzymali kierującego autobusem, który miał ponad 3,4 promila alkoholu w organizmie. W pojeździe należącym do jednego z przewoźników podróżowało kilka osób jadących do pracy w Stalowej Woli. 47-latek został osadzony w policyjnym areszcie.

Wczoraj po południu stalowowolscy policjanci otrzymali sygnał od pasażerów autobusu, że kierowca pojazdu jest pijany. Z ich relacji wynikało, że mężczyzna nie utrzymywał prostego toru jazdy, nie reagował na prośby o zatrzymanie samochodu. Dziwne zachowanie kierowcy zauważył również jeden z kierowców jadących samochodem osobowym.

W Agatówce w gminie Zaleszany, kiedy kierowca autobusu zatrzymał się na przystanku jadący samochodem osobowym mężczyzna zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę. O zdarzeniu natychmiast została powiadomiona stalowowolska Policja.

Policjanci ustalili, że kierowcą autobusu marki Autosan jest 47-letni mieszkaniec powiatu tarnobrzeskiego. Wstępne badanie wykazało, że kierowca jest kompletnie pijany. Miał 3,42 promila alkoholu w organizmie. W autobusie policjanci znaleźli dwie butelki wódki o pojemności 0,2 litra, jedna była pusta, a w drugiej była połowa zawartości. Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do komendy.

W trakcie zatrzymania zachowywał się arogancko, stawiał opór, nie chciał wykonywać poleceń policjantów, ubliżał im wulgaryzmami. Odmówił użycia alkomatu. W związku z tym mężczyźnie pobrana została krew do badań na zawartość alkoholu.

Policjanci zatrzymali 47-latkowi prawo jazdy. On sam trafił do policyjnego aresztu. Kiedy wytrzeźwieje usłyszy zarzuty.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Stalowej Woli.

źródło: KPP Stalowa Wola

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."