REKLAMA
REKLAMA

Las pełen… telewizorów (ZDJĘCIA)

Straż Leśna Nadleśnictwa Dukla ujawniła proceder zaśmiecenia lasu elektrosprzętem na dużą skalę. Przy jednej z dróg wjazdowych do lasu w miejscowości Leśniówka (Gmina Chorkówka) odkryto 29 starych odbiorników telewizyjnych, porzuconych przez nieznanego sprawcę.

Sprzęt ten w większości pozbawiony jest już części elektronicznych, zaś plastikowe obudowy i kineskopy wrzucono w gęste zarośla.
Podobne wysypiska z elektrosprzętem stwierdzono jeszcze w dwóch miejscach w lasach prywatnych na terenie Gminy Chorkówka.
– Sprawcom zaśmiecania lasu grozi kara grzywny do 500 zł, jednak w tym przypadku z uwagi na skalę procederu, przekazaliśmy sprawę do prowadzenia Policji – mówi nadleśniczy Tadeusz Mędrek.

– Apelujemy do społeczeństwa: ktokolwiek posiada informacje mogące pomóc w ustaleniu sprawcy tych wykroczeń, prosimy o powiadomienie Policji lub Straży Leśnej. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dukli.

Tematem zainteresowała się Telewizja Polska Rzeszów, która zaprezentuje go w programie „Pogotowie Ekologiczne”.

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie

14-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)