REGION: Tort z nadzieniem… papierosowym (ZDJĘCIA)

Mandarynki, polewa czekoladowa  i najważniejszy składnik… papierosy produkcji ukraińskiej. To przepis na ciasto świąteczne wykonane przez przemytników. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej zabezpieczyli (16 bm.) tort, w środku którego ukryte było 45 paczek papierosów produkcji ukraińskiej.

Nietypowe ciasto, dokładnie zapakowane, strażnicy graniczni znaleźli porzucone na przejściu granicznym. Przemytnik prawdopodobnie z obawy przed kontrolą graniczna zrezygnował z próby przeniesienia go przez granicę.

Wartość tego nietypowego nadzienia tortowego oszacowano na 540 złotych.

Papierosy zostały przekazane funkcjonariuszom Służby Celnej.

Przemytnicy próbują na różny sposób zmylić czujność funkcjonariuszy Straży Granicznej aby przewieźć przez granicę towary akcyzowe. Najczęściej wykorzystują do tego skrytki konstrukcyjne w swoich samochodach.

W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego OSG udaremnili m.in. przemyt papierosów w lodówkach. Natomiast jeden z zatrzymanych przemytników ukrył papierosy na swojej posesji w budzie dla psa.

11462

Picture 1 of 4

BOSG

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."