Sanoccy szachiści zmierzyli się w Turnieju Szachowym o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W minioną sobotę (29 marca) w Gimnazjum nr 4 w Sanoku rozegrano Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Miasta Sanoka. W turnieju udział wzięło 26 zawodników. Najlepszymi okazali się Michał Baran oraz Aleksander Materniak.

Po oficjalnym otwarciu turnieju przez Irenę Penar oraz Grzegorza Korneckiego zawodnicy ze szkół podstawowych i gimnazjów przystąpili do rywalizacji. Każdy z uczestników rozegrał 7 partii trwających po 15 minut dla jednego zawodnika. Turniej rozgrywano systemem szwajcarskim, który kojarzy zawodników uwzględniając ich rankingi oraz wyniki z poszczególnych partii. Nad przebiegiem turnieju zgodnym z przepisami PZSzach czuwał Marek Kielar. Po rozegraniu 7 rund wyłoniono zwycięzców w każdej z kategorii wiekowych. Najlepszym szachistą w kategorii szkół podstawowych okazał się Michał Baran ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sanoku. Wśród gimnazjalistów triumfował Aleksander Materniak z Gimnazjum nr 4 w Sanoku. Obaj wymienieni uczniowie odebrali Puchary Burmistrza Sanoka.

Tabela przedstawia końcową klasyfikację turnieju.

Szkoły podstawowe


Gimnazja

materiał nadesłany

DREWEX

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."