SANOK: Kradną w autobusach

SANOK / PODKARPACIE. Sanocka policja w ostatnim czasie odnotowała kilka kradzieży kieszonkowych, które miały miejsce w autobusie. Pamiętajmy o tym, że każdy może paść ofiarą kieszonkowców. Policjanci apelują o wzmożoną czujność i przedstawiają kilka rad, które mogą zmniejszyć ryzyko kradzieży.

W ostatnim czasie,na terenie Sanoka, doszło do kilku kradzieży kieszonkowych. Do kradzieży najczęściej dochodzi w środę – to tzw. dzień targowy. Złodzieje działają szybko i zanim zorientujemy się, że zostaliśmy okradzeni, zazwyczaj jest już za późno. Czy można się przed nimi ustrzec ? Z pewnością możemy nie kusić losu. Poniżej przedstawiamy i przypominamy kilka rad, które mogą zmniejszyć ryzyko stania się ofiarą przestępstwa.

- Nigdy nie noś portfela w tylnej kieszeni spodni. Kobiety torebkę powinny zawsze trzymać przed sobą.

- Jeśli siadasz w restauracji lub barze, nigdy nie zawieszaj torebki na oparciu krzesła.

- Kiedy płacisz, zawsze wyjmuj z portfela tylko tyle pieniędzy, ile potrzebujesz. Nigdy nie pokazuj, że masz przy sobie dużą sumę.

- Bądź szczególnie ostrożny w miejscach, gdzie jest dużo ludzi. Kieszonkowcy często stosują metodę sztucznego tłoku.

źródło: KPP Sanok

foto: flickr.com / DG EMPL

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."