„Władcy pierścieni” z ZSTiA w Lesku najlepsi! (ZDJĘCIA)

Ostatni weekend maja upłynął pod znakiem obchodów Dni Leska. Program dla szkół objął również Żakinadę – wznowioną po kilkunastu latach. W kolorowej paradzie udział wzięli uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Artystycznych w Lesku.

Reprezentowali nas bohaterowie trylogii R.R. Tolkiena „Władca pierścieni” – młodzież przebrana za bohaterów Śródziemia wywalczyła I miejsce w konkursie na najlepszy kostium. Dodać należy, że stroje zostały wykonane przez młodzież.

Ponadto, w czasie koncertu ZSTiA reprezentowali Anna Wylota – uczennica klasy I Technikum Hotelarskiego i Kacper Pancerz – uczeń klasy I Liceum Plastycznego, których występy cieszyły się ogromnym powodzeniem oraz prowadząca koncert wraz z dyrektor Bieszczadzkiego Domu Kultury – Jolanta Walko – uczennica klasy III naszej szkoły (Liceum Plastyczne).

Ale w naszej szkole nie tylko się bawimy; uczniowie naszej szkoły uczestniczą obecnie w kursach (m.in.): florystycznym, kelnersko-barmańskim, kuchni regionalnej i prawa jazdy.

W czasie wakacji po raz kolejny kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły odbędzie płatne miesięczne staże w zakładach pracy.

Ponadto, we wrześniu 15 uczniów naszej szkoły wspólnie z uczniami z partnerskiej szkoły w Besancon (Francja) odbędzie tygodniowe praktyki zawodowe, tym razem w hotelach sanockich (po kwietniowych praktykach we Francji) w ramach kursu „Tourism Manager” oraz zajęcia z języka angielskiego w hotelarstwie.

przygotowały: R. Dembiczak, B. Nowakowska

źródło: materiały nadesłane

DREWEX 5 - 10 - 15 INWEST PROFIL

Napisz komentarz:

Jeśli chcesz, aby przy Twoim komentarzu pojawił się avatar, zarejestruj swój adres e-mail w gravatar.com.
"UWAGA! Komentarze niezgodne z regulaminem serwisu nie będą publikowane. Zachęcamy do kulturalnego wyrażania opinii na temat artykułów oraz unikania personalnych ataków słownych."