Cztery medale Komunalnych Sanok na Halowych Mistrzostwach Podkarpacia. Zobacz starty naszych reprezentantów (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. W hali lekkoatletycznej klubu LKS Stal Mielec rozegrano Halowe Mistrzostwa woj. Podkarpackiego Juniorów Młodszych. W zawodach udział wzięło ponad 250 lekkoatletów z 13 klubów naszego województwa, a także gościnnie zespół z Tarnowa. Czterech reprezentantów Komunalnych Sanok zdobyło medale.

Nasi zawodnicy zdobyli 4 medale. Złoto na 60 m wywalczył Albert Komański uzyskując 7.14, 3. na tym samym dystansie był Michał Schmidt 7.62. Obaj poprawili wyraźnie rekordy życiowe. Ponadto, wynik Alberta to w tej chwili drugi rezultat w kraju. Bardzo dobrze zaprezentowała się również Martyna Wojtanowska, która zajęła 2. miejsce w skoku wzwyż, zaliczając wysokość 155 cm, niewiele strącając poprzeczkę zawieszoną na 160 cm. Michał Schmidt uzyskując wynik 5.94 w skoku w dal zajął również 2. miejsce, bijąc równocześnie swój halowy rekord życiowy aż o 25 cm. 4. w tym konkursie był Dawid Kurdyła 5.53. Również na 4. miejscu uplasował się Krystian Kurzydło, który w biegu na 1000m uzyskał czas 3.06.13. Na tym samym dystansie 5. była Martyna Łuszcz uzyskując czas 3.39.92. Trzeba jednak zaznaczyć, że w Mielcu biega się 8 okrążeń po 125 m o bardzo ostrych łukach, więc od czasów tam uzyskanych trzeba odjąć około 20 sekund i jest to przelicznik na normalny stadion. Ponadto Martyna startowała z dziewczynami o kilka lat starszymi.

Startowało też kilka osób, dla których te zawody były pierwszymi na hali. Anna Milczanowska uzyskała na 60 m ppł 11.14, na 60m  8.84, a na 300m 54.66. Na 60 m startowała też Jagoda Czerwińska uzyskując czas 9.04. Na 1000m Piotr Mackiewicz wylegitymował się czasem 3.32.51. Wszyscy są młodymi zawodnikami, którzy na pewno powalczą o czołowe miejsca na Mistrzostwach Województwa Młodzików.

Można żałować tego, że panująca grypa wyłączyła z rywalizacji o medale sporą grupę moich zawodników, którzy są dobrze przygotowani do sezonu halowego. Mam nadzieję, że 29.01 na Mistrzostwach Województwa Juniorów zdrowie pozwoli im wystartować – powiedział Ryszard Długosz, trener Komunalnych.

Źródło: materiały nadesłane