OBWODNICA SANOKA: Będzie zastosowany rygor natychmiastowej wykonalności? Jest szansa na dotrzymanie lipcowego terminu

12-07-2017

SANOK / PODKARPACIE. Najprawdopodobniej do 24 lipca trzeba będzie czekać na wydania zezwolenia na realizację obwodnicy Sanoka.  Jeśli decyzja uzyska rygor natychmiastowej wykonalności prace będą mogły rozpocząć się  z „marszu”, w przeciwnym wypadku trzeba będzie poczekać kolejne 2 tygodnie, czyli prawie do połowy sierpnia.

– Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad  aktualnie oczekuje na uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID): „Budowa obwodnicy miasta Sanok w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator – Medyka wraz z niezbędną infrastrukturą, budowlami i urządzeniami budowlanymi”. Decyzję tę wydaje wojewoda podkarpacki, dlatego nie jesteśmy w stanie określić daty jej uzyskania. Jednak jak tylko decyzja ZRID stanie się faktem, GDDKiA do 21 dni przekaże wykonawcy plac budowy  – informuje Joanna Rarus, specjalista ds. komunikacji społecznej GDDKiA Oddział w Rzeszowie.

Zwróciliśmy się więc do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego z pytaniem dotyczącym terminu wydania zezwolenia na realizacje inwestycji.

– W dniu 23.06.2017 r. wpłynęło do delegatury PUW w Krośnie postanowienie RDOŚ z dnia 22.06.2017 r. uzgadniające warunki realizacji obwodnicy Sanoka (wynikające z przeprowadzenia przez RDOŚ w terminie od 18.01.2017 r. do 22.06.2017 r., ponownej oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko – tłumaczy przebieg procedury Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy wojewody. – Na obecnym etapie weryfikacji dokumentacji przewidywany termin wydania decyzji to 24.07.2017 r.

Decyzja o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej staje się ostateczna po upływie 14 dni od dnia doręczenia decyzji. To by oznaczało, że budowa obwodnicy będzie mogła rozpocząć się w sierpniu. Jednak w  przypadku  obwodnicy Sanoka  inwestor zawnioskował o nadanie tej decyzji rygoru natychmiastowej wykonalności. Oznacza to, że jeśli zostanie on nadany,  z dniem wydania decyzji będzie można wejść na plac budowy.

asphalt-1853325_960_720

PORCELANOWY ZAKĄTEK Precyzyjne Wycinanie

Komentarzy: 39 do “OBWODNICA SANOKA: Będzie zastosowany rygor natychmiastowej wykonalności? Jest szansa na dotrzymanie lipcowego terminu”

 1. ktos pisze:

  Napiszcie od razu z mostu ze obwodnicy w Sanoku nie będzie. Za każdym razem jest napisane coś innego. Ze jest decyzja,a później jej nie ma. Poza tym z takim przeciaganiem na pewno nie powstanie w dwa lata ta obwodnica to nie jest odcinek 70metrów,tylko prawie 7km

  • @ ktoś pisze:

   Ludzie przestańcie już wreszcie pitolić że obwodnicy nie będzie że to jakiś spisek itp.itd. zaraz się odezwie ten nawiedzony od mostu przez San na Olchowce, że bez tego mostu to nie jest prawdziwa obwodnica. Wiadomo że obwodnica powstanie a każdy kto robił jakąkolwiek inwestycję wie że pojawi się jeszcze dziesiątki różnych problemów i terminy będą się zmieniać wiele razy. Więc przestańcie marudzić i wymyślać pierdoły.

   • Prawda pisze:

    Widać że już od dawna władze miasta robiły co mogły w tej sprawie. Teraz to już od nich nie zależy. Ale jak już wszystko jest na tym etapie to wiadomo że obwodnica będzie. Wreszcie.

   • Sanoczanin pisze:

    Będzie tylko ze przez opieszałość i złe decyzje poprzedników zamiast 11km będzie niecałe 7km obwodnicy i mostu nie wiadomo czy kiedykolwiek się doczekamy – Wstyd takie miasto jak Sanok a tylko jeden poważny most przez San – wybierzcie się do przemyśla zobaczyć ile tam maja mostów a budując obwodnice – oczywiście wcześniej niż Sanok – powstał kolejny most!!!!

   • Kierowca pisze:

    Sanok zmienia się na plus. Obwodnica jak będzie to jeszcze lepiej. Prawdopodobnie zrobią wtedy Lipińskiego i Dąbrówkę.
    Pióro robi drogi w mieście na potęgę. Wreszcie burmistrz tego miasta pomyślał o zwykłych ludziach i małych osiedlowych ulicach. Bo tam masakra była. Mam nadzieję że Pióro będzie mógł dokończyć spokojnie co pozaczynal w następnej kadencji.

 2. Sanoczanin pisze:

  GdZie ten most – mamy posła w warszawie, przychylność rządzących – jedyna okazja od wielu lat!!!! – działajmy – jak nic teraz nie zrobimy nikt nie będzie wraca do tego tematu – nie dość ze ronda zamiast zjazdów, skrócona bo miała być od Pisarowiec to jeszcze bez mostu!!!! Dalej mamy być Polska B!!!

  • Weź se poczytaj pisze:

   Planu takiej inwestycji nie można zmieniać bo jej wcale nie będzie. Trzeba było przypilnować te sprawy na etapie planowania i projektowania. Obecne władze muszą tylko przypilnować żeby nikt tego już nie spieprzył

   • Sanoczanin pisze:

    TO niech już zabiegają o most – aktualnego planu wcale nie trzeba zmieniać – budować i tworzyć od razu plany na dalszy odcinek z mostem – a tu cisza w tej sprawie – mam wrażenie ze nikt nic nie ma zamiaru robić w tym kierunku!!

   • Kim ty jesteś geniuszu? pisze:

    Startuj w wyborach. Pokaż jak to się robi!

  • @Kierowca pisze:

   ha!ha!ha! Takie posty pod zamówienie to może pisać ale chyba tylko kierowca burmistrza…?

   • 123 pisze:

    Do @kierowca

    A ty na zamowienie pisales dla zlotoustego klamczucha blaszany rycerzyku?

 3. mac pisze:

  Most to obiekt strategiczny. W Sanoku San jest stosunkowo płytki. Czołgi i Rosomaki bez problemu przejadą. To po co kolejny most?

 4. Anonim pisze:

  Jak obwodnice wybuduja bedzie mozna sie starac o nowy most i o nastepne inwestycje i drogi

 5. 370061 pisze:

  Jak pan burmistrz remontuje i oświetla ulice to można zobaczyć na Dąbrówce Ruskiej. Dokładnie to widać począwszy od ul. Piastowskiej w kierunku południowym. Po pisowski „Dąbrówka w ruinie” Tak trzymaj dobra zmiano! Wygrasz wybory samorządowe z palcem w ………….?

  • Koleś z Dąbrówki pisze:

   Malkontent wyżej widzi wszystko w czarnych kolorach. A ja myślę że po tylu latach nic nie robienia, także i Dąbrówka zyskuje. Popieram dobrą zmianę!

   • RSA pisze:

    Dokładnie tak. Pióro i tak już dużo nadrobił zaległości, a jeszcze jedna kadencja nie upłynęła. Zaczyna duże inwestycje i do tego przemyślane… Mam nadzieję że będzie dłużej burmistrzem.

   • Ash pisze:

    Tak jest. Basen dworzec stadion i drogi dla ludzi, a nie zielony rynek parking i rynek z centrum – żal.
    Sanoczanie chcą burmistrza który słucha czego chcą ludzie. Pióro na razie zdaje egzamin!

 6. zet pisze:

  Najpierw pis musi skroić wszystkich Polaków na benzynie i dopiero wtedy coś może wybudują.Przy takim rozdawaniu pięćsetek nie wystarczyło kasy.
  Skróciły się kolejki do lekarzy,jest porodówka?
  Podobno mamy nadwyżkę,są helikoptery dla wojska?
  Są za to samoloty dla Vipów ,których by się nie powstydził Sułtan Brunei i pensje po 1000 000 tyś miesięcznie dla kolesi i Misiewiczów w spółkach.
  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHHAHAHHAHAHAHAHAHHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAAHHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAAHHAHHAAHHAHAHHAHAHHAHAHHAHAHAHHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHHAHAHAHAHAHHAHAAHAHHAHAHAHHAHAAHHAHAHAHAHAHAHHAHAHHAHAHAAHHAAHAHHAHAHHAHAHAHAHHA.

  • Do zet pisze:

   A co takiego pelo robilo dla ludzi???

   Wg mnie to wielkie GW……no! Sobie kieszenie napelniali aferzyści

   Po twoim pustym rechocie po-znać zes po-lak gorszego sortu!

 7. nonimus pisze:

  Nie daj BOG aby P.PIORO I S.KA BYL BURMISTRZEM NA KOLEJNA KADENCJE,i mysle,ze sanoczanie ci ktorzy mysla tak ja wybiora inaczej, gorzej to juz bylo.

  • Rychu pisze:

   No, prawda! Gorzej już było.
   Teraz jest lepiej.
   Wybieram: lepiej :)

   • DeDe pisze:

    Nie wiem kto to są ci sanoczanie którzy myślą jak nonimus. Raczej za wiele to takich mam nadzieje nie ma. Sanoczanie to inteligentni ludzie. Widzą kto robi dobrze sobie a kto dba o Sanok. Pióro na drugą kadencję!

   • Rychu-Pichu pisze:

    Tak, jest super! Najłatwiej wlać trochę betonu i udawać, że tak duzo się dzieje! Na beton nie trzeba pomysłu, ani wizji!
    Obiecywał nam nie beto, tylko strefy, inwestorów i pracę dla młodych sanoczan, a nie misiewiczów! A jak jest???
    Cieszcie się z pasów i kawałka chodnika bo oto sukces na miarę wszechczasów, w dodatku za wasze pieniądze!
    A teraz jeszcze to co należy się wam jak przysłowiowa buda dostaniecie za własne pieniądze utopione w paliwo!

  • @nonimus pisze:

   Hahaha – ty twierdzisz ze myslisz?

   Nie daj Boze takich ‚myslicieli’-tumanów !

 8. Jakimek pisze:

  A na ulicy Bartosza Głowackiego S.P.G.K. wykonuje chodniki i ulicę do nr 15-go, tylko dlaczego nie robi kanalizacji burzowej? to niewielki koszt,zważywszy,że
  to ulica ze spadem do Potoka Płowieckiego,a kanalizacja jest do nr 11-go.

 9. Brzozowiak pisze:

  cały czas idą pieniądze na zachód Polski ściana wschodnia jest dla nich puszcza gdzie żyją niedźwiedzie wilki i żubry jak PO tak i PIS olewaja Polskę wschodnia Podkarpacie zawsze za pisemne stało i stoi murem lecz pis nadal nie widzi wschodu on widzi duże miasta takie jak WawA Wrocław Poznań Śląsk Kraków tam gdzie mieszka dużo ludzi by mogli głosować przy wyborach taka jest moja opinia

  • Tom pisze:

   Całkowita zgoda. Dlatego trzeba mądrze wybierać miejscowe władze. Tu nie pomoże partyjniactwa i posłowie. Burmistrz musi wiedzieć co chce i działać, zdobywając środki finansowe dzięki własnej pomysłowości. Nie wiem jak to robi Pióro ale kasę na baseny zdobył. Na dworzec jeszcze więcej. Kurde dobrze panie dobrze!

   • sanoczanin pisze:

    wiesz można się z tego cieszyć bo miasto będzie ładniejsze ale to nie wygeneruje nowych miejsc pracy a wprost przeciwnie zwiększy wydatki na utrzymanie :-) to nie są inwestycje przynoszące zyski, generują straty

 10. sanoczanin pisze:

  nie wiem czemu tak wszystkim zależy na obwodnicy, zobaczymy kilka miesięcy po jej powstaniu jak obroty handlu i usług spadną , ciekawe jakie sklepy polecą

 11. mówię jak jest pisze:

  Program Tadeusza Pióro – kandydata na burmistrza miasta Sanoka:
  – rozwój gospodarczy i rozwiązanie problemu bezrobocia,
  – ograniczenie wyludniania i marginalizacji miasta poprzez przygotowanie terenów pod inwestycje,
  – aktywne włączenie Sanoka do Specjalnej Strefy Ekonomicznej poprzez stosowanie ulg i zachęt podatkowych,
  – aktywne wspieranie funkcjonowania istniejących małych i średnich przedsiębiorców,
  – uprzywilejowane traktowanie lokalnych przedsiębiorców,
  – wspomaganie aktywności i samozatrudnienia mieszkańców, a tym samym tworzeniu miejsc pracy dla ludzi.
  – przygotowanie nowych w pełni uzbrojonych terenów inwestycyjnych, z przystosowanym układem komunikacyjnym. Sanok musi znaleźć inwestora, zdiagnozować jego potrzeby, dotrzeć do niego z profesjonalną ofertą i przekonać, że warto właśnie tutaj zakładać lokalizację fabryk. Jako źródło finansowania – RPO Woj. Podkarpackiego.
  – stworzenie czytelnego systemu ulg podatkowych i zachęt dla lokalnych przedsiębiorców oraz inwestorów zewnętrznych. Docieranie z nimi do potencjalnych inwestorów.
  – Aktywne poszukiwanie inwestorów poprzez dokładne rozpoznanie sektora potencjalnych inwestorów. Nawiązanie współpracy z Państwową Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz wydziałami ekonomiczno-handlowymi ambasad.
  – Utworzenie Centrum Obsługi Przedsiębiorczości przy Urzędzie Miasta poprzez stworzenie komórki specjalnie powołanej do wyszukiwania, docierania z ofertą i obsługi potencjalnych inwestorów, lokalnych przedsiębiorców oraz promocji proinwestycyjnej miasta.

  • Daj se na wstrzymanie pisze:

   Nie umiesz sam czegos wymyslec? Ulotke przepisujesz. Tylko denerwujesz normalych ludzi i zatruwasz esanoka. Spadaj frajerze :)

   • @Daj se...he!he! pisze:

    Uważasz, że obietnice Szanownego Gospodarza Miasta denerwują normalnych ludzi? A taki ambitny Program Wyborczy zatruwa esanok?
    Twój post powinien być zgłoszony do prokuratury!

 12. Będzie obwodnica ! pisze:

  Sanoczanin nie bądź prorokiem jak stara baba jak będzie obwodnica to odciąży ruch w mieście kto będzie chciał to się zatrzyma na zakupy czy zwiedzanie a będzie i więcej luzu,chyba że w Solinie powstaną Donaldy,Markety, Galerie, Wielgusy, Bolki, Laubnaery Piechowicze.No i trzeba mieć ze sobą Dudki , Frasyniuki Lub Merkele.

 13. teoriaspiskowa pisze:

  Czekam tylko na ogłoszenie bankructwa wykonawcy, i dalej z obwodnicy zostanie lipa. Firma Max Bogl nie ma nawet jednej łopaty, wszystko podwykonawcy. Za 90mln nie da się tego zrobić i dalej obwodnicy nie będzie… więc tak się nie cieszcie

 14. czytajcie uważnie!!! pisze:

  Szanowni komentatorzy, czytajcie uważnie co władza komunikuje. GDDKiA oczekuje zezwolenia na budowę ” obwodnicy Sanoka w ciągu drogi krajowej nr 28 Zator-Medyka. Wystarczy zatem panowie spojrzeć w mapę by stwierdzić, iż jest to droga przez Olchowce, Tyrawę do Przemyśla. Droga Sanok -Lesko … nosi nr. 84.
  Wnioski nasuwają się same!!!! Miłego dnia.

  • Sanoczanin pisze:

   TAk tylko zamiast nowego mostu chcą wybudować łącznik do mcdonalda i cały ruch na Przemysl + tiry do Stomilu puścić pod zamkiem!!!!
   Zgadnijcie czyj to był pomysł!!!!!

 15. Jasiek pisze:

  Trzeba sobie uświadomić że Sanoka nie stać na budowę obwodnicy. Sanok jest biedny na PiS skapną malutki prezent za wybory – czyli polityczna też decyzja.
  Obwodnica budowana jest przez Gddkia czyli pieniądze Nas wszystkich Polaków podatników bo ludzie jadący z całej Polski w Bieszczady, nad Solinę irytują się w Sanoku że jest tylko jedna droga w mieście którą muszą się dostać z jednego końca na drugi. Taka prawda Sanok to małe miasto bez perspektyw na uboczu które wszyscy teraz bada szybko omijać jadąc w Bieszczady.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.