W wakacje pociągiem z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec

16-02-2017

REGION / PODKARPACIE. Od 1 lipca w rozkładzie jazdy pojawią się regularne, weekendowe kursy na trasie Rzeszów-Medzilaborce. Tym samym podkarpacki urząd marszałkowski szykuje się do wznowienia połączeń przez Przełęcz Łupkowską.

Jak podaje portal rynek-kolejowy.pl trasą na Słowację pojadą dwie pary weekendowych pociągów wakacyjnych: z Rzeszowa i Sanoka.

Kilka dni temu w rozkładach jazdy słowackich linii kolejowych pojawiły się kursy z Polski. Tym samym po latach wracają regularne pociągi pasażerskie do Medzilaborzec. Tam z kolei pasażerowie będą mieli możliwość przesiadki, aby dojechać w głąb Słowacji. Kursy będą dostępne od 1 lipca do 3 września.

Jak podaje portal zarówno w soboty jak i w niedziele do słowackiej, granicznej stacji przyjedzie bezpośredni pociąg z Rzeszowa. W Medzilaborcach pojawi się o 10:24, zaś o 10:28 odjedzie stamtąd skomunikowany kurs do Humennégo.

Natomiast z powrotem z Medzilaborzec wyruszymy o 17:48, również po skomunikowaniu z pociągiem Humenné-Medzilaborce.

Co ważne w rozkładzie zawarto także krótsze połączenia, na trasie Medzilaborce-Sanok-Medzilaborce, ale one będą realizowane tylko w soboty. Ceny także mają być atrakcyjne. Mówi się wstępnie o równowartości 1 euro na trasie od granicy Polski do stacji Medzilaborce. Na terenie naszego kraju będzie obowiązywała wojewódzka taryfa podkarpacka.

1

Komentarzy: 8 do “W wakacje pociągiem z Rzeszowa i Sanoka do Medzilaborzec”

 1. Sponsoring wskazany pisze:

  Do tego czasu tory zardzewieją i mogą się rozpaść, ponadto trzeba mieć walutę i złote polskie no są nowe i często świecące.Wymiana bufetowa 5 zł świecących za 1 euro blade.Słowaki biedne w Komańczy nie było ich stać w jesieni kupić lizaczka za 20 centów z rabatem.Oni są okropnie husyt.doroho skazywali i durno.Co ważniejsze to to że nie byli Romami.

  • Tak pisze:

   Za bilet płaci się polską walutą równowartość 1 euro wg aktualnego kursu nbp. Szkoda,że nie ma w któryś dzień 2 par pociągów bo wtedy Słowacy mogli by sobie przyjechać do Snk na zakupy pobudzić naszą gospodarkę tylko trzeba ich później odwieźć.

 2. Anonim pisze:

  Dopóki nie spolszczenia z Rzeszowa do Sanoka przez Brzozów pociągi z Rzeszowa nie mają racji bytu!!!!# TIRY NA TORY I ROZBUDOWA KOLEI.

 3. snx pisze:

  krok we wlasciwa strone. Ale, dopoki lancuchy wartosci dodanej w produkcji nie beda zlokalizowane na osi dawnej glaicyjskiej kolei, wlodarzom nie bedzie zalezec. W takim razie sprobujmy przyciagnac tego turyste, niech zostawi u nas troche pieniedzy.

 4. Q1 pisze:

  Pociąg z Rzeszowa do Medzilaborców potrzebny nie jest. W ubiegłym roku się popisali, naciągnęli ludzi na bilety, a do pociągu się nie dało wejść. To jest taka forma sponsorowania kolei. Jeśli nie potrafią tego dobrze zorganizować, to trzeba ZLIKWIDOWAĆ!!!

 5. do Q1 pisze:

  Nie popisuj sie swoja glupota! Takich jak ty trzeba ZLIKWIDOWAC, bo jestescie jak zaraza w narodzie!!!

 6. michał pisze:

  Cały rok utrzymywac linie [miliony zł.] aby w wakacje robic wycieczki!!!. [ 10 kursów] .Nie robcie z ludzi idiotów, ŁOBUZY !!! Reguralne kursy co kursy codzienne i przez cały rok, a nie wyciezki.Takie możecie robić ale za swoje własne pieniadze.DOŚĆ TEGO!!!Wnet was z tego rozliczymy.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.