„Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić”. Kolejni terytorialsi zaprzysiężeni (FILM)

24-09-2017

SANOK / PODKARPACIE. Wojsko wraca do Sanoka, te słowa padały najczęściej podczas uroczystości zaprzysiężenia żołnierzy 3-ciej Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na sanockim rynku, przysięgę wojskową złożyło 190-ciu żołnierzy, którzy pomyślnie zakończyli etap 16-dniowego szkolenia podstawowego.

miniatura wot

PORCELANOWY ZAKĄTEK

Komentarzy: 120 do “„Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić”. Kolejni terytorialsi zaprzysiężeni (FILM)”

 1. bub pisze:

  Na barykady ludu roboczy czerwony sztandar do góry wznieść….alleluja i do przodu.

 2. st kapral rezerwa 83 pisze:

  Serce się raduje, byłem na uroczystości, niedociągnięcia się doszkoli. Ważne że są ludzie którzy wyznają takie wartości i w tej kolejności BÓG, HONOR, OJCZYZNA.

 3. Stary ale jary pisze:

  A do ilu lat można do OT się zgłosić? Mam prawie 60 lat i myślę że w razie czego będę się świetnie nadawał na „wabia”… A teraz to by się 500 zł przydało, bo wszystko podrożało w sklepach.

 4. basior pisze:

  jakby niedawali kasy to na tym rynku to ten pisior sam by przysiegal macierowiczowi

 5. .... pisze:

  prywatna armia wujka Antka i tyle w temacie!!!

 6. pszczelarz pisze:

  widziałem na żywo to wojsko -BOŻE MIEJ NAS W OPIECE – ZOSTAJE NAM MODLITWA

  • wojak pisze:

   Osobiście jestem w plutonie gdzie każdy jest w stanie poświeci swoje życie dla obrony kraju, rodzin, miast oraz wsi. Zołnierzem powinien byc każdy zdrowy mężczyzna, a reszta która krytkuje powinna się spakwac i wyjechac na zachód czy na daleki wschód jak nie pasuje lub wam żle. Bardzo jestem ciekawy jaki z Ciebie był by żołnierz, dla was frajdą życiową jest krytyka, zapewne biegac nie potraficie już nie mówiąc o przyjeciu pozycji strzeleckiej, strzelaniu, udzieleniu pierwszej pomocy, zamiast złapac z bron i walczyc w obronie kraju to wolicie krytykowac. Jeszcze Polkasa Nie Zginełą póki MY ( nie ludzie pokroju pszczelarza) żyjemy!!!!!!!!!!!

   • Weronika Latusek pisze:

    Brawo

   • @wojak pisze:

    Nigdzie Misiewicza z aparatem nie widzę.

   • obiektywny pisze:

    @wojak.Zapytujesz kogoś-„jaki z ciebie byłby żołnierz”.
    Ale czy Ty wiesz jakim żołnierzem jesteś TY i twoi koledzy?
    Górnolotne hasła typu-„każdy jest w stanie poświęcić swoje
    życie”,to każdy może rzucać,teraz w czasie pokoju.Piszesz,
    żeby złapać broń i walczyć w obronie kraju.Z kim mamy walczyć?
    Nie wiesz panie wojak jak Ty i twoi koledzy by się zachowali
    na wojnie,bo tego nikt z nas nie wie.A więc nie rób z siebie
    bohatera na wyrost.I na koniec powiem ci,że byłem w wojsku
    dwa lata i wiem jak wygląda prawdziwe szkolenie,dlatego jestem
    pewien,że dwa dni szkolenia w miesiącu nie zrobi z ciebie
    prawdziwego,dobrze wyszkolonego żołnierza.

  • Gola pisze:

   Jak jesteś taki bohater to sam zgłoś się do wojska

   • wojak pisze:

    Obiektywny!! A kim byłeś w tym wojsku ? Kucharzem czy może pisarzem!! Ty zapewne spie.dolisz do piwnicy, a my pójdziemy walczyć! I nie wiem jak się zachowam ale napewno niw tchórz.

 7. Horst pisze:

  Brawa!!!. Do Sanoka wrócio WP.7-plutonów nie miało broni?Minister nie zadbał o podstawowe wyposazenie?!.Grochówki braklo juz o 12.35.Widać godpodarkę oszczędną,mizerną i niezbyt sytą.Dzieci odeszły zawiedzione z opiekunkami.Taka FETA nie przekłada sie na to PKB o ktorym tak pieją media!!!.

 8. tdm pisze:

  Śmiech na sali, sam bylem w woju rok jak patrze na tych łepków co za parę groszy przysięgają bronic ojczyzny,po 16 dniach szkolenia wielcy patrioci za 500zl.Pseudo żołnierze biedaki z Podkarpacia.Kociarstwo nawet nie wie co to unitarka i kocie obowiązki.Ku chwale REZERWY !!!!

  • Misja pisze:

   Masz rację jak by przyszli unitarke to czym prędzej dzwonili by po mamusię

   • rezerwa 1977 pisze:

    durnie i dwa debile ! wiecie co to unitarka ? to najgorsze skundlenie gdzie niby stare wojsko pastwi się nad młodym poborem. Kapral co w cywilu był debilem dostał dwie belki i robi z siebie idiotę pastwiąc się nad podwładnymi , to oni pozostawali z młodym wojskiem jak kadra szła do domu . Debilizm wtedy ich dopadał i przy pomocy pozostałej rezerwy pastwili się nad młodymi i nic nie miało to wspólnego z wojskiem było to ogólne skundlenie wieśniaków i pedałów. Dobrze że skończono z poborem a wszystkim moim rezerwistom jeszcze po 40-tu latach mówię h.j wam w d.pę debile skończone.

 9. Misja pisze:

  Ja byłem na misi Afganistanie to by zobaczyli dopiero prawdziwe wojsko a te kocurki pojechali na obuz jak by doszło do wojny to by uciekli do mamusi !!!!!!!!!!

 10. Wot pisze:

  JA TEZ BYLEM NA DWOCH MISJACH I JESTEM W WOT I NIE WSTYDZE SIE TEGO JEST TAM WIELU WSPANIALYCH LUDZI WSTAPCIE ZAPRASZAM PRZEKONAJCIE SIE JAK JEST I [POZNIEJ KRYTYKUJCIE

 11. oto moja przysięga pisze:

  Ja, obywatel Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, stając w szeregach Wojska Polskiego, przysięgam Narodowi Polskiemu być uczciwym, zdyscyplinowanym, mężnym i czujnym żołnierzem, wykonywać dokładnie rozkazy przełożonych i przepisy regulaminów, dochować ściśle tajemnicy wojskowej i państwowej, nie splamić nigdy honoru i godności żołnierza polskiego. Przysięgam służyć ze wszystkich sił Ojczyźnie, bronić niezłomnie praw ludu pracującego, zawarowanych w Konstytucji, stać nieugięcie na straży władzy ludowej, dochować wierności Rządowi Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej. Przysięgam strzec niezłomnie wolności, niepodległości i granic Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej przed zakusami imperializmu, stać nieugięcie na straży pokoju w braterskim przymierzu z Armią Radziecką i innymi sojuszniczymi armiami i w razie potrzeby nie szczędząc krwi ani życia mężnie walczyć w obronie Ojczyzny, o świętą sprawę niepodległości, wolności i szczęścia ludu. Gdybym nie bacząc na tę moją uroczystą przysięgę obowiązek wierności wobec Ojczyzny złamał, niechaj mnie dosięgnie surowa ręka sprawiedliwości ludowej”

 12. witek pisze:

  tak sie zastanawiam, ogladając zaprzysiężenie, ilu z nich, w razie wybuchu konfliktu zbrojnego, porzuci swoje żony i dzieci i pojdzie na pierwszą linię jako mięso armatnie bronić ojczyzny. Ilu z nich zaryzykuje swoje życie lub bycie kaleką? Fajnie się patrzy na tych młodych ludzi, pełnych entuzjazmu, kiedy spokój i cisza za oknem. Życze im, żeby nigdy nie musieli sie przekonywać na co ich stać.

 13. ASIA pisze:

  A co szkoda wam ze maja te pieniadze teraz za sobote niedziele to wszedzie tyle zarobisz.Mysle ze dla pieniedzy tego nie robia

 14. Marek pisze:

  Super Panowie tak trzymac

 15. eryk pisze:

  Dlugo czekalismy w Sanoku na powrot wojska , cieszymy sie ze sa , wiadomo ze za 16 dni nie wyszkoli sie zolnierzy, ale beda dalsze szkolenia , bylem 2 lata w ciezkiej sluzbie i wiem co to wojsko , a krytykanci to mamlasy i rurkarze , a nie mezczyzni , dobrze by ich bylo przymusowo wcielic do wojska

 16. RATOWNIK pisze:

  Pozdrawiam WAS JESTEM DUMNY ZE SA JESZCZE TACY LUDZIE

 17. BARTEK pisze:

  CI ludzie to w polowie zolnierze rezerwy byli zawodowi i tez wiedza co to wojsko a negatywnie nastawinych zapraszam na 16 i zobaczymy co potrafia

 18. AK 47 pisze:

  JA tez bylem w wojsku i wiekszosc sluzby zajmowaly warty , a teraz w wot intensywne szkolenia bylem widzialem.

  • najemnik pisze:

   Masz oczy i co widzisz ? WP ? czy terytorialną obronę ? Jakie oznaczenia ma samochód tej organizacji i dlaczego to są cywilne blachy ?

 19. ja pisze:

  Naprzód, anioły Macierewicza !

 20. asd pisze:

  Za mało ich i nie mają sprzętu. Zwykły BWP(BMP) ich rozjedzie i nic nie będą mogli z nim zrobić

  • Brawo!!! Sanok i rządzący. pisze:

   Ale jednemu dziadowi żal on nie może do wojska! jest inwalidą w dodatku zdegenerowany poprzez były system.Z żalu mało ze skóry nie wyskoczy w swej krytyce.Co można wymagać po 16 dniach ale wyszło wspaniale.Do przysięgi to ćwiczyło się marsze ok miesiąca.Po czasie opanują zagadnienia jest wojsko w Sanoku i brawo! może też być kryminał miasto się rozwija cymbał chciał pojeść grochówki za friko i płacze ,że brakło! ponadto nie dali mu 500+ moim zdaniem należy mu się 500 za kratami za taka krytykę negatywną i miłość do ojczyzny która patałacha karmi.Totalny degenerat popaprany na czerwono.

 21. tdm pisze:

  DO wot.to nie są żołnierze tylko harcerze.Powiedz mi czego mogą się nauczyć w tak krótkim czasie.Szkolenia weekendowe to nie jest wojsko i oni nie są żołnierzami, nawet maszerować nie umieją. Idą bo są biedni bo im Macierewicz grosze dal.Do mnie tez przyszedł list motywacyjny, ale nie skorzystam bo jest to dla mnie uwłaczające jako dla byłego żołnierza.

  • Czuję radość. pisze:

   tdm Trudny dureń mały kaliber ty byłeś żołnierzem ? ty stałeś koło ogrodzenia koszar i podziwiałeś.A o wojsku opowiedział ci zdegenerowany rezerwista spod Alfy.

   • tdm pisze:

    Tak bylem w wojsku, W przeciwieństwie do ciebie buraku. To jest moja opinia która mogę wyrazić na temat tego harcerstwa, ty tego nie zrozumiesz biedaku cebulaku kupiony za parę groszy.Patriota za pieniądze. Jaka cyfra do rezerwy kocie?

  • dd pisze:

   zgazdzam się z tobą to jest uwłaczające gdyby nie te pieniądze to pewnie bym tam był .Zaraz wielu napisze to idz i nie bierz .ale to nie w tym rzecz nikogo nie krytykuje ale każdy z nich co myśli powinien wiedzieć że antek szuka zwady z każdym krajem a z tych chłopaków robi mięso armatnie .ok chcą niech ćwiczą dwa czy 20 dni w miesiącu, tak jest różnica ale bynajmniej będą wiedzieli coś o broni noo i coś tam lizną pierwsza pomoc itp.faktycznie sam znam dziesiątki ludzi co jak by dostali broń to i tak by nawet odbezpieczyć nie umieli to po co im ta broń a tu chłopacy nauczą się jak ją używać.chyba troche namieszałem ale się śpieszę bo muszę lecieć pozd.wszystkich

 22. Julia pisze:

  Brawo panowie prawdziwi faceci wrocili do Sanoka a RURKARZE krytykuja

 23. Piotrek pisze:

  Rozumiem ze krytycy to sympatycy Po a co ta partia zrobila dla ludzi .Obecna ekipa wsparla biednych programem 500+ stworzyla WOT a to wielka operacja logistyczna.A Po pchala tylko bogatym i kradla np.amber gold

 24. jw pisze:

  Jestem z wami panowie i panie ci co krytykuja nie znaja zalorzen szolenia i organizacji woy

 25. czytelnik pisze:

  Trzeba będzie też o jakiejś kantynie w mieście pomyśleć.

 26. z Sanoka pisze:

  Musiała być niezła imprezka skoro nie zabrakło na niej tego moczymordy w gajerku….

 27. KSU pisze:

  Psy szczekają karawana jedzie dalej!

  Gratulacje dla nowo wcielonych żołnierzy!

  Nie przejmujcie się krytykantami których nic tak nie cieszy jak obsmarowywanie innych swoim gównem, jedyne co potrafią to klepać bzdury na komputerze!
  Zgrywa taki jeden z drugim filozofa a to zwykłe zera….

 28. Dawać mi broń, strzelę sobie w łeb! pisze:

  Zlitował się nad wami, ofermy półkowe, człowiek który montował ten materiał.
  Wyciął fragment z przemarszu tego nie wiem czego, bo nazywanie tych 16to dniowych oferm wojskiem, uwłacza żołnierzom..

 29. .... pisze:

  najcieżej to w tym WOT-cie będa dziewczyny pracować….

  bromu nie dają a spokój w oddziałach jakoś trzeba utrzymać ha ha ha!!

  • @... pisze:

   Rano msza, przed południem wykład z myśli Antoniego, przerwa 30 min na papierosa, kolejne dupogodziny z rozważań nad armią posła Jarosława, suma, obiad, a o 15 chj w teczkę i do domu na odpoczynek, tyle w temacie.

 30. rezerwista pisze:

  Czy macie pojęcie ile kosztowało Państwo Polskie utrzymanie zasadniczej służby wojskowej?? grube miliony na pseudo szkolenie ludzi, którzy przymusowo zostali wcieleni do wojska. Część z nich w d… miało wojsko i obronę Ojczyzny. WOT daje szansę pasjonatom wojska, którzy chętnie (nie pod przymusem obowiązkowej służby) zaangażują się w szkolenie wojskowe, a te 500 zł miesięcznie na żołnierza, stanowi niewielki procent utrzymania (na szczęście) zamierzchłej ZSW.

 31. Dawać mi broń, strzelę sobie w łeb! pisze:

  Odpowiedz mi rezerwisto, czy odważył byś się mieć pieczę nad plutonem tych oferm?

 32. ksu pisze:

  Lepiej pluton takich żołnierzy niż jednego który pisze że sobie strzeli w łeb.

 33. Born to compete pisze:

  Jestem bylym zolnierzem zawodowym.Mam kilkunastolenie doswiadczenie dowodcze(rowniez na misjach).Postanowilem wstapic do WOT nie z przyczyn politycznych(fascynatem PIS ani PO nie jestem)ani finansowych ale z obowiazku i checi przekazania swojej wiedzy i doswiadczen mlodszym zolnierzom.Jezeli ktos twierdzi,ze byl przez rok w wojsku(tdm),krzyczy o cyferkach,”fali”,”kotach”-wypowiada sie jak ekspert w sprawach wojskowych….coz,nawet nie bede komentowal.O bieganiu z kijami po lesie tez nie.Szanowni Panstwo-zapoznajcie sie najpierw ze specyfika dzialan wojsk OT,dotknijcie wlasna reka tematu „komandosi po jednorocznej sluzbie”(to sarkazm dla niezbyt rozgarnietych)a potem produkujcie swoje wyjatkowo zlosliwe i obrzydliwe komentarze.Pozdrawiam i zapraszam.Zapewniam,ze jest ogromna liczba zolnierzy z duzym doswiadczeniem(rowniez bojowym)

 34. @Born pisze:

  Super, baw się, ale nie obrażaj ludzkiej inteligencji i nie nazywaj tego wojskiem.

  • ksu pisze:

   Ty jesteś pewnie ” wojskiem” ?
   Po grach komputerowych czy po dwóch latach stania na Warcie, składania pościeli w kostkę, nauki idiotycznych wierszyków o kotach i rezerwie? Szorowania korytarza, musztry po 8 godzin bo nic innego nie było do roboty?
   Czasy się zmieniły ale wy tego nie dostrzegacie!

   Śmieszny jesteś mały zawistny rzekomo inteligentny człowieczku.

 35. tdm. pisze:

  Do byłych żołnierzy służących w wot.
  Nie nazywajcie tego zaocznego przedszkola wojskiem a harcerzy żołnierzami.Starsi falą prawdziwi żołnierze którzy sluzyli w prawdziwym wojsku wiedza o czym mowa.Nie plamcie honoru prawdziwego żołnierza, staluchy nigdy nie obciete!!tyle w temacie.

 36. adas pisze:

  A ja mam pytanie. Fajna uroczystosc. Byla pani Wojewoda, pan Marszalek nie wspomne ze byl tez burmistrza a kogo my tu mamy posla. Czy to tak wyglada relacja?
  Gratulacje dla rodzin i zolnierzy.

  • Zal pisze:

   Bo Poseł im płaci.hehehhe

  • kate pisze:

   jesteśmy w Sanoku więc po co mam słuchać Wojewody czy Marszałka? Mamy swojego posła to niech się wypowie. Burmistrz? oczywiście to gospodarz uroczystości ale to nie on utworzył WOT tylko rząd polski którego poseł jest przedstawicielem. proste

 37. Born to compete pisze:

  „Staluchy”,”obcinka”,”koty”itd.To naprawde swiadczy o inteligencji czlowieka,o szacunku dla innych-napisz teraz w jakiej jednostce sluzyles „RamBondzie”-z doswiadczenia wiem,ze najwiecej gardluja ci,co nigdy w wojsku nie byli lub sluzyli „przy”wojsku.Tdm,nie kompromituj sie-znajomosc takich terminow nie swiadczy najlepiej o Tobie(duza litera bo nie chce rownac do powyzszego).Organizacja WOT dopiero ryszyla i jak wszystko co nowe wymaga czasem poprawienia.Nie twierdze,ze calosc mi sie podoba ale to jak z kazdym np.zwiazkiem-wymaga dotarcia.Wszystko z czasem.

 38. Juri pisze:

  Wszystko fajnie tylko dlaczego nikt nie powie że wyposażenie WOT jest kosztem regularnej armii! Cały nowy sprzęt daje się armii weekendowej a w regularnych jednostkach zostaje przestarzały nie mówiąc już o tym że nawet mundurów dla zawodowego wojska brakuje!!!

  • Born to compete pisze:

   Wierz mi,ze powielasz propagande wroga WOT.Mam wielu kolegow w „czynnej”sluzbie i to troche nie tak jak napisales.Sluzba w WOT to rowniez sluzba „czynna”choc na innych zasadach i innej zadaniowosci.

 39. @Born pisze:

  Z pingwina i z dzika,
  sierść nigdy nie znika!

 40. ......w... pisze:

  Ciekawe ilu by ich zostało jak by zabrali 500 :))))

  • Do degenerata @ PO straconym bananie pisze:

   Ty hipokryto i szczekający debilu nie dostaniesz 500 + nie zjesz wojskowej grochówki nie miał byś gdzie potem bąka puścić chyba pod siebie.Ty nic nie znaczysz jesteś degeneratem i balastem w kraju dla ciebie to szkoda powietrza Nad Sanokiem i jego okolicach.W razie zagrożenia takich jak ty trzeba się natychmiast pozbyć mam nadzieję,że jesteś namierzony a zadanie wykona WOT.Maszerując w miejsce przeznaczenia będziesz utrzymywał swój krok i nadal patrzył z żałością.

 41. Do forumowego głupka pisze:

  Lepiej z rana przeżyć mękę,
  niż tym w z wotu podać rękę.

 42. forumowy głupek pisze:

  Ja pytałem osobiście o przyjęcia do tej „armii” zadali mi kilka pytań i powiedzieli ze …oddzwonią ?! a ja przecież nie podałem im numeru telefonu!! i takie to jest antkowe wojsko.

 43. qwerty pisze:

  A co z kadrą oficerską ? Czasami więcej zależy od dowództwa niż żołnierza. Podczas II wojny z powodu błędów dowódców niemieckie wojska zostały okrążone i zamknięte w kociołku – mowa o 1 milionie żołnierzy

 44. Spokojnie pisze:

  Antoni sam wyznacza i namaszcza, to niemożliwe by się mylił!

 45. Szyszkownik pisze:

  Lepiej zostać psem cyrkowym niż być w wocie szeregowym.

 46. daro000 pisze:

  Chore. Brak im profezjonalizmu. Bo im placi a inni nie? A nawet jakby to to jest nie do pomyslenia. Sami wystawiaja sobie opinie wsrod innych samorzadow. Kasa to jie wszystko…

 47. Szyszkownik pisze:

  Lepiej chyba ruch.. koty,
  jak wziąć z wotu 500 złotych!

 48. rafau pisze:

  teraz czuję się bezpiecznie
  w końcu Antek wojsko na miarę polskiej ambicji
  nie mogę się doczekać pierwszej bitwy

 49. cc pisze:

  oo ja pier.. ale się uśmiałem .komentarze klasa

 50. sanok pisze:

  przyjedź mamo na przysięgę hahaha mamy nowe ormo.

 51. Szyszkownik pisze:

  W cyrku byłem, cyrk widziałem,
  Ale w wocie go poznałem.

 52. bruno pisze:

  zaczynam sie martwic o Putina.chyba pije melise litrami widzac taka potege

 53. 6 BDSZ pisze:

  DO WSZYSTKICH KRYTYKOW CIEMNOTO BYLISCIE W WOJSKU JA 1,5 ROKU W DESANCIE FALA ,WARTY, MAM ODBYTE SKOKI NA LAS SKOKI W NOCY A WY CO OSIAGNELISCIE .OBECNIE JESTEM W WOT NIE MA FALI ,WART JEST KONKRETNE SZKOLENIE

 54. pracovnik pisze:

  a rudy Misiewicz ministrant dlaczego nie został komendantem tego sanockiego WOT-u??

  wszak on beneficjent dobrej zmiany pełna gębą, etat w mieście, braciszek radny……

 55. offside pisze:

  Kto zauważył na końcu reportażu, kiedy jest już defilada co zawalił dowódca kompani honorowej??

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.