ZAGÓRZ: Anna Łuc nowym skarbnikiem. RADNY ŁUC: Nie chodziłem ja, ani nie chodziła córka za tym, żeby ją powołać na skarbnika. Chodził burmistrz (FILM, ZDJĘCIA)

05-09-2017

ZAGÓRZ / PODKARPACIE. Radni gminy Zagórz odwołali ze stanowiska skarbnik gminy (30 sierpnia). Pani Ryszarda Bartosik po 39 latach pracy w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz przechodzi na emeryturę. Uchwałę przyjęto jednomyślnie. Podczas tej samej sesji, również jednomyślnie podjęto uchwałę o powołaniu na stanowisko skarbnika gminy panią Annę Łuc.

PORCELANOWY ZAKĄTEK IZMIR

Komentarzy: 52 do “ZAGÓRZ: Anna Łuc nowym skarbnikiem. RADNY ŁUC: Nie chodziłem ja, ani nie chodziła córka za tym, żeby ją powołać na skarbnika. Chodził burmistrz (FILM, ZDJĘCIA)”

 1. Dariusz pisze:

  Dziwnym trafem córka radnego jest skarbnikiem czy było jakieś postępowanie konkursowe?

 2. PiT. pisze:

  Czy to prawda ze żona i brat właściciela tego portalu otrzymali pracę w tej gminie od właśnie tego burmistrza ?.

 3. Czy to prawda że brat radnego z Tarnawa pracuje w ZUT pisze:

  Czy to prawda że żona radnego pracuje w MOPS?

 4. Wszystko prawda. pisze:

  W tej gminie to już jest jedna zgraja popychająca się na wzajem.Wysoka rada he he.

 5. bożenka pisze:

  Nie rozumiem, chodzili nie chodzili,a może jeżdzili ?

 6. nikt pisze:

  wstydu nie maja za grosz rozboj w bialy dzien powinna sie tym zajac CBA podobna sytuacja jest w GS gdzie prezeska szykuje swoja corka na jej miejsce

 7. Mieszkaniec innej gminy pisze:

  Ale z tego co wiem to A.Ł. – pełen profesjonalizm i niezawodność w pracy. Gratulacje dla gminy Zagórz! Na pewno nie będą żałować decyzji.

 8. Anonim pisze:

  Chcę przypomnieć, że od urodzenia mam na imię Ryszarda a nie Czesława. Więcej staranności Panowie!

 9. cba pisze:

  Zapewne nic bo na szkołę w Zahutyniu braklo

 10. Chopen pisze:

  Nawet zona sołtysa z poraża pracuje w gminie dzieki koledze bogusiowi:-) banda i mafia w tym kraju nigdy nie będzie dobrze. Ktoś pyta o konkurs owszem są ale wiadomo kto wygra. Hahaha

 11. JA pisze:

  A Pan radny z Łukowego znowu pokazuje króliczka ?

 12. stary góral co miał ch.... aż po Ural pisze:

  z Nowakiem jak z Blecharczykiem w ostatniej kadencji – pełna buta, nieliczenie sie z nikim i z niczym, przekonanie o własnej nieomylności i dyletanctwie wszystkich myślących inaczej, a na końcu – oby – bolesne przebudzenie po wyborach……

  • Gierdas pisze:

   A to dlatego jak sie pójdzie do tzw. wysokiej rady to maja człowieka za nic traktują go jak zlo konieczne. za kogo w ogole się ci ludzie uwazaja. Skoro nie są dla nas to wynocha nam jakiejs wysokiej rady nie potrzeb od brania grubej kasy.

 13. Radny pisze:

  A czy to prawda ze w Sanoku powstaje nowy portal informacyjny ? Ponoc jakas ekipa z Krosna ma w tym działać.

  • Nowy Portal. pisze:

   Prawda i finansowo bardzo mocny. Pan z Zagórza wreszcie będzie miał konkurenta który mu pokaże jak robi się dziennikarstwo lokalne.

 14. xxyz pisze:

  Uważam ,ze wybór córki radnego na intratne stanowisko w gminie jest wielce niestosowne .Ale czemu sie dziwić była „CORKA LEŚNICZEGO” jest CÓRKA RADNEGO. to ZWUKŁE ŁAJDACTWO ,taka sytuacja nie powinna się wydarzyć ,ale przykład idzie z góry władzy wszystko wolno nie ma wstydu.A dlaczego to sam burmistrz za nią „chodził”…

 15. xx pisze:

  A wybór córki Radanego na sekretarza gminy to czysty NEPOTYZM .JEZELI radni i Zarząd Gminy nie zna znaczenia śłowa „NEPOTYZM” to odsyłam to całe towarzystwo do słwnika wyrazów trudnych i proszę przeczytać ze zrozumieniem.Mam nadzieję że w następnych wybortach nikt z tych osób nie będzie decydował w gminie.

 16. Ncv do kwadratu pisze:

  Nie podważam profesjonalizmu ale czy był jakiś kontr kandydat(ka) wybór przed czasem komu pośpiech? profesjonalizmowi być może potrzebny staż przed pracą a jak z płacą? dwa miesiące to debel stanowiska?.O akceptacje nie ma się co martwić tylu łysych i łasych na kasę.Kto by śmiał się sprzeciwić jak pół rodziny w podległości pracuje .Gmina jest zawłaszczona przez burmistrza z wiecznymi sołtysami i to za razem radnymi.Ciekawe jak będą głosować na wsiach czy będą wygrywać nadal jednym głosem a to się powtarza i to na dwa etaty. W dodatku w liczeniu głosów biorą udział najbliższe osoby rodziny kandydata.Czasami pieczę nad wyborami sprawował sam burmistrz.

 17. Zagórzanin pisze:

  Wstd panie Różycki wsyd,podobno jesteście tacy prawi i sprawiedliwi,podobno jesteście tacy uczciwi i moralni,a tu wychodzi szydło z worka .Nie powinien pan krytykować poprzednich rządzący w naszym kraju,pan już krytykować nie powinien .

  • Gangster pisze:

   Kolego sympatyczny ci ludzie są naprawde prawi spójrz tylko jak chodza do kościoła jak klęczą z różańcem w 1 lawce. Jak przystępują do sakramentów co niektórzy jak np sołtys z poraża naleza do rady parafialnej. Czy trzeba wiecej by potwierdzić ich prawość, dobro duszność i inne cechy przypisywane świętym. To anioły wsrod nas, wszystko robia dla nas- społecznie w imie Boga.

 18. xyz pisze:

  Nasza władza nie widzi niczego niestosownego. Cyt.: Nepotyzm (łac. nepos – wnuk, potomek) – faworyzowanie członków rodziny przy obsadzaniu stanowisk i przydzielaniu godności. Nepotyzm jest powszechny w krajach Trzeciego Świata, gdzie lojalność wobec rodziny jest nakazem kulturowym i gdzie faworyzowanie krewnych przybiera nierzadko karykaturalne formy. W reżimach dyktatorskich zdarza się „dziedziczenie” najwyższych stanowisk w państwie, czego przykładem jest Korea Północna, gdzie stanowisko przywódcy państwa i partii po Kim Ir Senie objął jego syn Kim Dzong I, a następnie wnuk Kim Dzong Un. Różne państwa w różny sposób regulują kwestie pokrewieństwa w administracji publicznej. Według raportu NIK z 2010 roku nepotyzm, klientelizm i kumoterstwo są zjawiskami często spotykanymi w polskim sektorze publicznym, w tym także w sądownictwie. Próbą systemowego rozwiązania tego problemu była ustawa z dnia 18 marca 2011 r. o zmianie ustawy – Prawo o szkolnictwie wyższym, ustawy o stopniach naukowych i tytule naukowym oraz o stopniach i tytule w zakresie sztuki oraz o zmianie niektórych innych ustaw, zakładająca ograniczenie podległości służbowej wśród członków rodziny. Nepotyzm jest – według raportu Komisji Europejskiej z 2013 r. – znaczącym problemem polskich uczelni medycznych, na których zachodzi pokoleniowe zawłaszczenie przez rodziny lekarzy uniwersyteckich posad, katedr i klinik, które bywają przekazywane wewnątrz klanów lekarskich.

  • Polak z historią pisze:

   xyz masz rację ale za Piastów czy Jagiellonów Polska stała wysoko różnica w tym,że tamci dbali o dobro kraju a ci o własną kieszeń i własne interesy.Niektórzy już nadziani są zdrajcami lżą na własny kraj,prywatyzują i nie ponoszą żadnej odpowiedzialności.Za czasów sprawiedliwości przypalani byli głownią i wisieli przywiązani za nogi.Wywaliłeś obszerną teorię prostak może zrozumieć gorzej z poprawnym przestrzeganiem.Teoretycy mają iluzję choć poprawnie myślą.Dzisiaj większość jest wirtualna.Nie przestrzeganie zasad cała mądra teoria nawet przy zmianie systemów szkolnictwa nie wpłynie na poprawną sytuację.Kumasz !.

 19. Znam nie jedną wieś pisze:

  Na wsiach jest wiele młodszych emerytów którzy mają jakieś życiowe doświadczenia i wiedzę ale pospólstwo takiego nie wybierze ponieważ nie sprosta myśleniu.Jest zazdrosny,chciwy i wie ,że takiemu nie sprosta a z głupszym pogada i nakręci na swoje.Potem psioczy i narzeka.

 20. maciek30cm@wp.pl pisze:

  Yhm Anna Łuc a radny buc. No ciekawe, nikt nigdzie nie chodził, nikt niczego nie podsuwał i nie szeptał do uszka… kolejna miernota na stanowisku po znajomości. Kiedy to się skończy w tym popieprzonym kraju?!

 21. Obywatel pisze:

  Byłem na tej sesji i widziałem jak przewodniczący Różycki w skandaliczny sposób zamknął sesję. Ale najgorsze były te pełne pogardy i arogancji uśmiechy pana Różyckiego i jego zastępcy Marcinika jak zgromdzeni tam ludzie nie zostali dopuszczeni do głosu.Wydaję się wam panowie radni że jesteście nie tykalni?

 22. Milicjant z osiedla pisze:

  Różycki on sie znal kiedys na telewizorach jak przywiozłem mu do naprawy mojego Rubina powiedzial cytuję” wroc pan z tym do domu wnies pan go do pokoju i wypier…l przez okno” musze przyznac mial racje. Ale na rządzeniu on sie nie zna uwikłał sie w rozne mniejsze wieksze układy i zszedł ponizej poziomu. Ale jak minela era mojego Rubina to i era Różyckiego minie. Przykre jest to ze po jednym i drugim pozostal niesmak i pustka w kieszeni.

 23. xx pisze:

  A RADNY POWINIEN NATYCHMIAST ZREZYGNOWAĆ Z FUNKCJI RADNEGO GMINY, NIE WCISKAĆ LUDZIOM CIEMNOTY,chyba że uważa ,że” CIEMNY LUD TO KUPI”

 24. karol pisze:

  P.Rózycki już się wypalił,p. Marcinik również.DZIĘKUJEMY TYM PANOM.Odejdżcie z honorem,to wasz ostatni dzwonek!!!

 25. Mariazgz pisze:

  Zgadza się nie dostałam głosu bo nie złożyłam podania o udzielenie mi głosu.Tak robi Aneta aby mogła walczyć o szkołę w Zahutyniu.Może ktoś powie czy w innych gminach aby o coś zapytać Radę trzeba przed sesją złożyć podanie o udzielenie głosu

  • @... pisze:

   Wysoka rada,bardzo”wysoki”przewodniczący Różycki ,a społeczeństwo ma klękać i sprosić o głos.Dość tego kolesiostwa dość tej arogancji wobec mieszkańców, dość tego zakłamania!!!

 26. Pomysłowy Dobromir pisze:

  a w porazu dalej burdel kolo szkoly, parking w ruinie, schody na plac zabaw rozsypane, swietlica do 15-dobra zmiana hahaha ( bedzie czy juz jest?)

 27. tyka pisze:

  Dobromir! Teraz skarbnik z poraża to wam uszczknie na naprawę.

 28. skarbnik pisze:

  Do właściciela portalu! Szkoda,że Pan i pańscy pracownicy po okresie ponad 13-letnim okresie mojego „skarbikowania” w Gminie Zagórz nie wiecie jak mam na imię. Przypominam, że Rodzice na chrzcie nadali mi imię Ryszarda, a nie Czesława. To wstyd i skandal!. Wasze relacje z sesji z dnia 30 sierpnia 2017 roku obiegły całą Polskę. Otrzymuję masę telefonów, nawet z drugiego końca Polski! Czuję się przez Pana portal poniżona. Proszę o sprostowanie wszędzie tam, gdzie została udostępniona relacja z sesji z dnia 30 sierpnia 2017 roku o moim odwołanie ze stanowiska skarbnika jako „Czesławy Bartosik”. Czekam na oficjalne przeprosiny na Pańskim portalu i usunięcie informacji „Czesławy Bartosik” Skarbnika Miasta i Gminy Zagórz. Zachowam terminy ustawowe!

 29. Mieszkaniec pisze:

  Spiker w relacji filmowej pomylił imię szanownej pani Ryszardy,ale to się czasem przytrafia nawet doświadczonym dziennikarzom. Szanowna pani skarbnik powinna zostać przeproszona,a portal powinien pomyłkę sprostować.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.