REKLAMA
REKLAMA

„Apteka” w Ruderze czyli koncert na 25 – lecie zespołu

SANOK. Apteki w Ruderze jeszcze nie było. Zespół o wskazanej nazwie zagra w klubie już 8 października. To najlepsza recepta na spędzenie piątkowego wieczoru. Nie ma więc co czekać, bo kuracja dobrą muzyką to zalecany sposób na jesienne chłody.

Zespół Apteka rozgrzewa fanów alternatywnego rocka już ponad ćwierć wieku. Uznawany jest za jeden z najlepszych  polskich grup undergroundu.

Zespół powstał w Gdyni w roku 1983  z inicjatywy Jędrzeja „Kodyma” Kodymowskiego. Zespół kilka razy zawieszał swoją działalność. Od marca 2003 roku  jednak Apteka nieprzerwanie koncertuje i wydaje płyty. W 2007 grupa  wystąpiła w Gdyni na Heineken Open’er Festival.

W swojej dyskografii Apteka ma osiem pozycji. Znajdują się wśród nich takie tytuły jak: Big Noise (1990), Narkotyki (1992), Live ’92 (1993), Urojonecałemiasta (1993), Menda (1995), Spirala (1996).

Wydany w 2007r krążek grupy, zatytułowany po prostu „Apteka” nominowany został do nagrody Fryderyka.  Zbiór płyt zespołu  zamyka świeża, bo wydana w czerwcu tego roku pozycja zatytułowana „Tylko dla…”

Obecnie grupę  Apteka  tworzy trójka  muzyków: wspomniany założyciel Jędrzej Kodymowski oraz perkusista Grzegorz Puzio i grający na gitarze basowej Jacek Żołądek, którzy z zespołem związani są dopiero od roku.

Szczypta nowości, doprawiona tradycyjną z mocnymi tekstami – taki jest przepis Apteki na sukces. Efekty można zobaczyć na żywo na koncercie w klubie Rudera (ul. Podgórze 4 ).

Suportem będzie grupa podobna stylistycznie grupa Tug Boat z Jasła.

Przypomnijmy – Apteka zagra już 8 października. Początek koncertu planowany jest na godzinę 19:00 Bilety do nabycia  w Sanoku w sklepie Muzycznym Sonic oraz Klubie Rudera, w dniu koncertu 20 zł

Magdalena Pytlowany

04-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)