REKLAMA
REKLAMA

„Marzenia się spełniają”! Otwarcie hali sportowej w Starchocinie

STRACHOCINA/GMINA SANOK. W dniu 16 grudnia br. odbyło się oddanie sali sportowej w Zespole Szkół w Strachocinie oraz nadanie imienia Ignacego Łukasiewicza i przekazanie sztandaru gimnazjum.

Hala sportowa przy Zespole Szkól w Strachocinie została wybudowana w latach 2007-2010. Jest ona pełnowymiarowym obiektem sportowym o wymiarach części sportowej 18,0 m x 36,0 m i wysokości 8 m.

W skład obiektu wchodzi widownia na około 240 miejsc, zaplecze ogólnodostępne z szatnią, sanitariami, siłownią i magazynem sprzętu oraz zaplecze dla uczniów z sanitariami, szatnią, gabinetem nauczyciela WF.

Obiekt przystosowany jest w pełni do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Hala wyposażona jest w instalację nawiewno – wywiewną z odzyskaniem ciepła, podwieszany sufit akustyczny wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne, drewnianą dębową podłogę sportową z podwójnym legarowaniem.

Hala wyposażona jest w profesjonalny sprzęt do gry w koszykówkę, siatkówkę, piłkę ręczną, tenis ziemny, badmintona.

Uroczystość w szkole została poprzedzona mszą św. koncelebrowaną przez Abp. Józefa Michalika. Do Strachociny przybyli między innymi Antoni Wydro – podkarpacki v-ce Kurator Oświaty wraz z panią wizytator Krystyną Chowaniec, Sławomir Miklicz – Marszałek Województwa Podkarpackiego, przedstawiciele: starosty sanockiego, policji, straży pożarnej, wojska, dyrektorzy szkół im. Ignacego Łukasiewicza, dyrektorzy szkół z terenu gm. Sanok, GOK-u, SAPO, radni, uczniowie, nauczyciele i rodzice.

W przemówieniu okolicznościowym Wójt Gminy Sanok Mariusz Szmyd przedstawił historię budowy sali oraz sylwetkę patrona gimnazjum. PGNiG – w Sanoku ufundował sztandar, który na ręce dyrektora Zespołu Szkół w Strachocinie Andrzeja Cecuły, złożył dyrektor d/s inwestycji Jan Zawadzki.

Uczniowie zarówno szkoły podstawowej jak i gimnazjum zaprezentowali program artystyczny, który został nagrodzony gromkimi brawami.

20-12-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)