REKLAMA
REKLAMA

„Nasze rady na odpady”

SANOK. W piątek (5 bm.) w Samorządowym Przedszkolu Publicznym nr 3 odbyło się rozstrzygnięcie V Przedszkolnego Konkursu Plastyczno-Technicznego „Nasze rady na odpady”. Przy tej okazji przedszkolaki pochwaliły się imponującym wynikiem 1139 kg zebranej makulatury w ramach akcji „Ratuj naturę-zbieraj makulaturę”.

Prace konkursowe – eko-zabawki – powstały z różnego rodzaju surowców wtórnych, odpadów. Dzieci wykonywały je w domach, wspólnie z rodzicami i rodzeństwem.
– Konkurs ma na celu pokazanie, że śmieci można wykorzystać do zrobienia czegoś fajnego. Poza tym konkurs ten aktywizuje całe rodziny. To dobra forma integracji i zabawy – mówi Małgorzata Pietrzycka, dyrektor Przedszkola nr 3.

To także kolejna forma edukacji ekologicznej, bowiem tegoroczny konkurs odbył się w ramach realizowanego przez Miasto Sanok projektu „Eko-Sanok”. Wszystkie prace konkursowe, wyeksponowane na przedszkolnym korytarzu, zostały nagrodzone.

09-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)