REKLAMA
REKLAMA

„Alkohol i narkotyki” – policyjne działania na Podkarpaciu

PODKARPACIE. „Alkohol i narkotyki” – to kryptonim policyjnych działań, które dziś od rana trwają na podkarpackich drogach. Celem akcji jest wyeliminowanie z dróg nietrzeźwych kierujących oraz tych, którzy za kierownicę usiedli pod wpływem narkotyków.

Akcja potrwa całą dobę. Policjanci sprawdzają trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w specjalnie ustawianych punktach kontrolnych. W tych miejscach funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymują do kontroli możliwie największą liczbę nadjeżdżających kierowców.

Każdego dnia podkarpaccy policjanci ujawniają kilkunastu kierujących pod wpływem alkoholu. Podczas jednych z poprzednich działań, policjanci zatrzymali 45 kierowców na „podwójnym gazie”. W ciągu całego ubiegłego roku na terenie województwa podkarpackiego funkcjonariusze ujawnili i wyeliminowali z ruchu 7 698 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci będą również sprawdzać kierowców podejrzewanych o jazdę pod wpływem narkotyków. W tych działaniach funkcjonariusze wykorzystają narkotestery. Te miniaturowe urządzenia pozwalają błyskawicznie rozpoznać objawy zażywania narkotyków. Wykrywają kilka środków narkotycznych w tym amfetaminę i marihuanę, po zażyciu których nie można prowadzić samochodu.

Przypominamy, że za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do 10 lat i wysoka grzywna. Za spowodowanie wypadku w takim stanie grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 12.

Pamiętajmy, że każda ilość spożytego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka. Prowadzenie pojazdu wymaga przede wszystkim doskonałej koordynacji wzrokowo-ruchowej, ponieważ 90% informacji docierających do kierowcy, to informacje wzrokowe. Alkohol znacząco zakłóca pracę ośrodków nerwowych decydujących o odbieraniu i przetwarzaniu bodźców, dlatego osoba kierująca pojazdem powinna być trzeźwa!

KWP

18-12-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)