REKLAMA
REKLAMA

Dariusz Jęczkowski na stażu trenerskim w Legii Warszawa

WARSZAWA/SANOK. Dariusz Jęczkowski, trener FPS Ekoball Sanok, były zawodnik Stali Sanok odbył tygodniowy staż trenerski w pierwszoligowym klubie LEGII WARSZAWA.

W trakcie tygodniowego pobytu w stolicy, mógł uczestniczyć w treningach pierwszej drużyny prowadzonej przez trenera Macieja Skorżę oraz jego sztab szkoleniowy: Jacka Magierę, Rafała Janasa, Paolo Terziotti oraz Luciana Brychczego i Krzysztofa Dowhania.

Dariusz Jęczkowski przyznaje, że od obserwacji treningów bardziej wartościowe były rozmowy z trenerami Legii. Najciekawszych informacji dostarczyła mi rozmowa z Paolo Terziottim, trenerem przygotowania fizycznego, który ma całkiem odmienne poglądy na temat przygotowania motorycznego piłkarzy.

– Niesamowite wrażenie zrobiła na mnie dokumentacja pracy szkoleniowej jaką na bieżąco przygotowuje Jacek Magiera. Nie ma chyba drugiego tak pracowitego trenera w całej Polskiej Ekstraklasie. Sam Maciej Skorża podczas treningów był pochłonięty obserwacją poczynań piłkarzy. Swoje uwagi wnosił w szczególności podczas ćwiczeń techniczno-taktycznych i w trakcie przygotowań taktycznych. Szczególne wrażenie robi jego osobowość – niezwykle miły i przyjazny jednocześnie niesamowicie pracowity i wymagający – opowiada Jęczkowski.

– Dodatkowym punktem w stażu było poznanie zasad i sposobu funkcjonowania Akademii Piłkarskiej „Legia”. Było to możliwe dzięki dyrektorowi akademii Jackowi Mazurkowi oraz Cesarowi Sanjuan, trenerowi ds. przygotowania fizycznego. Ten ostatni podzielił się wiedzą zaczerpniętą od hiszpańskich trenerów klubu Osasuna Pampeluna, na której budowana jest cała akademia Legii –
dodaje Dariusz Jęczkowski.

Staż Dariusza Jęczkowskiego w Legii Warszawa był jego drugim tego typu doświadczeniem w profesjonalnym klubie piłkarskim. Poprzednim razem trener Ekoballu miał przyjemność obserwować pracę Adama Nawałki w GKS Katowice. Warto nadmienić, iż Jęczkowski posiada  tytuł Trenera II Klasy uzyskany w AWF Kraków.

06-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)