REKLAMA
REKLAMA

Prace Beksińskiego w Parlamencie Europejskim!

BRUKSELA/SANOK. Na początku czerwca oficjalnie poinformowano opinię publiczną. W niedzielę po południu dzieła opuściły Sanok. O czym mowa? O wystawie 21  prac Zdzisława Beksińskiego, którą od wczoraj (5 bm.) można zobaczyć w holu łączącym budynki Parlamentu Europejskiego.

Na pomysł promocji dzieł artysty a także naszego regionu wpadł europoseł Tomasz Poręba, który w konsekwencji wspólnie z Muzeum Historycznym zorganizował prezentację w Brukseli.

– Ta wystawa to przede wszystkim forma promocji mojego regionu. Zaprezentowane zostaną prace jednego z najwybitniejszych polskich artystów, który mieszkał i tworzył na Podkarpaciu. Chciałbym pokazać Europie, że mój region ma nie tylko spory potencjał gospodarczy i turystyczny, ale także – artystyczny – powiedział europoseł Tomasz Poręba.

Wystawa nosi tytuł „Mroki podświadomości”. Zaliczają się w nią dzieła z okresu twórczości fantastycznej oraz z ostatnich lat działalności artysty.

Jak informował jeszcze w czerwcu europoseł Tomasz Poręba, to nie ostatnia promocja Podkarpacia w Brukseli. W planach jest m.in. prezentacja winiarzy czy wytwórców spożywczych.

Ekspozycję będzie można oglądać do 7 października.

Archiwum: www.esanok.pl Czerwiec 2010

06-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)