REKLAMA
REKLAMA

Duża frekwencja w I Biegu Sokolim

SANOK. Ponad 130 osób wzięło udział w Biegu Sokolim, który odbył się w minioną sobotę (6 bm.). W zmaganiach wzięli udział dorośli i dzieci. W biegu głównym, w którym uczestniczyło ponad 80 biegaczy, zwyciężył Paweł Zima z Krosna, pokonując sanockiego zawodniak Damiana Dziewińskiego.

Rywalizację rozpoczęto od wyścigów dla dzieci i młodzieży, jednak to bieg główny cieszył się największą popularnością. Wystartowało w nim ponad 80 biegaczy, którzy przyjechali z najdalszych zakątków Podkarpacia, ale także ze Słowacji. Spotkaliśmy się z gwiazdami naszego regionu takimi jak np. Izabela Zatorska, Renata Grabska, Kazimierz Granda.

Bieg główny pokonywany był na trasie ulic: Piłsudskiego, 3 Maja, Rynek, Zamkowa, Żwirki i Wigury, 2 Pułku Strzelców Podhalańskich, Chopina i Mickiewicza. Paweł Zima prowadził peleton praktycznie cały bieg i ostatecznie wygrał. Na drugim miejscu uplasował się Damian Dziewiński, a za nim Hubert Wiktorski z Ustrzyk Dolnych.

Wśród kobiet pierwsze miejsce zajęła Izabela Zatorska z Wrocanki. Za nią uplasowała się Ludmiła Meliherowa i Kamila Kobos z Ustrzyk Dolnych.

W wyścigach dla dzieci i młodzieży zwyciężyli: rocznik 2000 i młodsi – Gabriela Sidor i Dawid Kłodowski, rocznik 1998-99 – Klaudia Durał i Jan Szmyd, rocznik 1995-97 – Kamila Kobos i Hubert Wołtosz.

W poszczególnych grupach wiekowych zwyciężyli: 1991-94 – Wojciech Pelczar, 1990-71 – Grzegorz Fedak, 1970 – i starsi – Piotr Jastrząb.

Najmłodszymi uczestnikami biegów byli Filip Karczyński (rocznik 2004) oraz Ania Chmura (rocznik 2003), natomiast najstarszym uczestnikiem Biegu Głównego był Kazimierz Granda (rocznik 1935).

www.sokolsanok.pl

12-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)