REKLAMA
REKLAMA

Gmina Sanok: Wybudują place zabaw przy unijnym wsparciu

W przyszłym roku w gminie Sanok rozpocznie się pierwszy etap budowy nowych miejsc zabaw dla dzieci. Gmina otrzymała akceptację wniosku na 9 placów zabaw na kwotę blisko 300 tys. zł. Dofinansowanie unijne wyniesie ok. 240 tys. zł.

Inwestycje powstaną w miejscowościach: Strachocina, Markowce, Bykowce, Wujskie, Jurowce, Srogów Górny, Czerteż, Falejówka, Jędruszkowce. Mieszkańcy są zachwyceni, bo wreszcie będą mieli gdzie wyjść z dziećmi. W większości tych miejscowości nie ma rekreacyjnych miejsc dla najmłodszych.
To dopiero pierwszy etap, ale docelowo chcielibyśmy, aby nowoczesny plac zabaw miało każde sołectwo – podkreśla Mariusz Szmyd, wójt gminy Sanok.

Każde miejsce zostanie wyposażony w siedem elementów, m.in. zjeżdżalnie, drabinki, huśtawki, piaskownice.
Inwestycja będzie służyła wszystkim mieszkańcom gminy i okolic. Place zabaw w naturalny sposób wpłyną na edukację dzieci i młodzieży. Są to bardzo estetyczne i funkcjonalne miejsca dla aktywnego wypoczynku, zdecydowanie podnoszące bezpieczeństwo dzieci – argumentuje Mariusz Szmyd, wójt gminy.

Gminy wiejskie na odnowę centrów miejscowości korzystają z pieniędzy z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, w którym wysokość dotacji zależy od dochodu podatkowego gminy przypadającego na jednego mieszkańca. Wartość dofinansowania inwestycji netto może wynieść nawet do 80 procent.

18-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)