REKLAMA
REKLAMA

Jak w Bajce…

SANOK. “Dawno dawno temu, w zacnym mieście Sanoku, a dokładniej w jego pięknym Zamku co na wysokiej stoi skale, zdarzyła się rzecz niebywała. A było to tak: Jesień już nadeszła, nastał październik i dzień zrobił się krótszy.

A w Sanockim grodzie, ciągle WIOSNA i WIOSNA. Mówią o WIOŚNIE i o niej piszą. Wiele zacnych dam i rycerzy, co Bohaterami są na co dzień, pomaga w tym by AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI jak klejnot piękny w WIOSNY koronie jaśniała. Spotkania urządzają, grosze zbierają, nauki pobierają – dwoją się i troją ci Bohaterowie. Zwą ich Tymi Co Mądrze Pomagać Chcą.

A gdy już wszyscy ci zacni pracę wykonali ogromną, uradzili, że w miejscu wyjątkowym i szczególnym oznajmić całemu sanockiemu grodowi trzeba, nowego roku AKADEMI PRZYSZOŚCI uroczyste rozpoczęcie. Jak uradzili tak też zrobili. Dzięki pomocy Czarodziejek z Przystani i czcigodnego z Gospodarza Zamku zjechało się do Zajazdu wiele szlachetnych dam i dzielnych rycerzy. I znowu o WIOSNIE mówili i słuchali.

Zaczem z lampionami w rękach pochodem do Zamku przeszli by tam męstwem rycerskim w walce, oko ucieszyć. Przyszli uczniowie AKADEMII odwagę wykazać musieli, by przez ciemne komnaty Zamku przejść. Na koniec, rycerz zacny i dama przepięknej urody pasować ich mogli na  studentów prawdziwych, co w drodze do Sukcesu razem z wolontariuszami w trudach nie ustaną. A gdy dobiegło końca pasowanie, herb wspólny, na znak podjętych zobowiązań i uczestnictwa wszyscy zgromadzeni uczynili, własnoręcznie pieczęć swą na tablicy herbowej odbijając. I ja tam byłem, miód i soczek piłem a co tam widziałem to i tu opowiedziałem.”

Tyle bajka. A rzeczywistość? Jest nawet lepsza niż bajka. Bo tak naprawdę udaje nam się znajdować tu u nas w Sanoku prawdziwych Bohaterów. Przykład? Jeszcze na początku października nikt nie miał pewności, że kolejna edycja AKADEMII w Sanoku w ogóle wystartuje. Były tylko plany i marzenia  oraz ogromna ilość kłopotów, wydawałoby się – nie do przejścia. Ale nikt się nie poddał. Dzięki życzliwości wielu osób i ich ogromnemu zaangażowaniu, odbyła się inauguracja na Sanockim Zamku. Tu jeszcze raz ukłon i podziękowanie dla wszystkich którzy pomogli, a szczególnie dla Pań ze Stowarzyszenia Przystań oraz dla Pana Dyrektora Sanockiego Muzeum Historycznego.

Ale przede wszystkim nasz bajkowy Sukces w Sanoku to zaangażowanie tylu wspaniałych młodych ludzi – wolontariuszy, Prawdziwych Bohaterów. To razem z nimi mali studenci AKADEMII PRZYSZŁOŚCI będą teraz pracować i odkrywać swoje najlepsze strony. I na każdych zajęciach odniosą razem Sukces. Jak w Bajce…

Maria Gajewska


08-11-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)