REKLAMA
REKLAMA

Nowy bronchoskop dla szpitala

SANOK. Miasto Sanok wspiera sanocki Szpital. W tym roku dzięki dotacji miasta w wysokości 100 tysięcy złotych, Szpital Specjalistyczny w Sanoku zakupił nowoczesny bronchoskop marki Pentax.

– W imieniu pacjentów i personelu Szpitala Specjalistycznego w Sanoku bardzo dziękuję Panu Burmistrzowi i Radzie Miasta za wrażliwość i zaangażowanie w problematykę ochrony zdrowia, zrozumienie dla wagi potrzeb ludzi chorujących i życzliwość okazaną służbie zdrowia – swoją wdzięczność wyraził Adam Siembab, Dyrektor Szpitala w Sanoku, podczas przekazania sprzętu na Oddział Pulmonologiczny, które odbyło się pod koniec września.

Bronchoskop służy do wczesnego wykrywania nowotworów układu oddechowego, a także pomaga w szybkiej diagnostyce innych schorzeń płuc, jak np. gruźlica, sarkoidoza, czy stany zapalne, umożliwia bezpośrednie oglądanie wnętrza krtani, tchawicy i oskrzeli.

Nowy bronchoskop, który jest na stanie Pracowni Bronchoskopii, umożliwia również pobieranie wycinków do dalszych badań. Posiada również system do archiwizacji cyfrowej wyników badań i funkcję automatycznej myjni.

04-10-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)