REKLAMA
REKLAMA

Prosto z serca

Wywołać uśmiech na twarzy dziecka to satysfakcja, ale naprawdę prawdziwą radością jest wywołać uśmiech na twarzach 157 dzieci. Przekonali się o tym członkowie Szkolnego Koła Teatralnego i harcerze z VII Starszej Drużyny Harcerskiej

– uczniowie Gimnazjum w Długiem 16 grudnia 2010 r. w Podleszanach koło Mielca, jednej z wielu miejscowości dotkniętych tegoroczną powodzią.

Pojechaliśmy tam, by przekazać dzieciom z tamtejszej szkoły podstawowej zabawki i artykuły szkolne zebrane podczas trwającej od 1 do 12 grudnia akcji charytatywnej zorganizowanej przez p. Małgorzatę Florian i Dorotę Gebus, nauczycielek Gimnazjum w Długiem.

Rodziny większości dzieci w Podleszanach poszkodowane zostały podczas tegorocznej powodzi. Woda sięgająca 9 metrów niszczyła czasami cały dobytek i lata ciężkiej pracy ich rodziców. Spotkała je ogromna tragedia, z którą ciężko im się pogodzić. Dzieci straciły niejednokrotnie swoje pokoje, zabawki, ulubione pluszaki – cały swój dziecięcy świat. Jednak przyjaciele z Gminy Zarszyn nie zapomnieli o nich w ten świąteczny czas i sprawili, że na ich twarzach mógł znów zagościć uśmiech, a ich starsi koledzy i koleżanki przenieśli je na chwilę w świat bajki… To jest właśnie magia świąt…

Z tego miejsca należą się wyrazy wdzięczności wszystkim mieszkańcom gminy Zarszyn, którzy ofiarnie przyłączyli się do akcji. Dzięki Wam udało się zebrać, nieprzesadzając ponad 700 maskotek oraz tyle artykułów szklonych, że każde z tamtejszych dzieci otrzymało swoją paczkę. Były też słodycze, gry, puzzle, książeczki, bajki na CD i DVD, lalki, autka, klocki, pantofle, kolorowanki, plecaki, czapki, rękawiczki, ozdoby do włosów, ozdoby na choinkę, figurki porcelanowe, światełka na choinkę i mnóstwo innych różności.


Święty Mikołaj z Kubusiem Puchatkiem oraz Prosiaczkiem rozdają prezenty

Elementem promocji akcji i jednocześnie podziękowaniem był występ 6 grudnia w Domu Ludowym w Nowosielcach grupy teatralnej w repertuarze: „Opowieść wigilijna”, Święta Kubusia Puchatka”, „Dziewczynka z zapałkami” i harcerzy z kolędami w języku polskim, angielskim i hiszpańskim. Biletem wstępu również był podarunek dla dzieci. Zebraliśmy też 188 zł, za które zakupiono artykuły szkolne.

W Podleszanach zostaliśmy przyjęci bardzo serdecznie. Zaproszono nas na obiad, następnie zaprezentowaliśmy maluchom nasze przedstawienia oraz kolędy. Kolejnym punktem programu było rozdawanie prezentów przez św. Mikołaja oraz jego pomocników Kubusia Puchatka i Prosiaczka. Dzieciaczki były rewelacyjne – przejęte i zaskoczone, niektóre bały się, inne radośnie podchodziły i odpowiadały na pytania Mikołaja. W oczach jednej z nauczycielek pojawiły się łzy. Zapanowała ciepła i świąteczna atmosfera.

Przyczynili się do niej też Dyrektorzy wszystkich szkół z terenu gminy oraz Rady Pedagogiczne, bo to oni nadzorowali zbiórkę darów w swoich miejscowościach.
Wielkie podziękowania należą się też panu Wójtowi Andrzejowi Betlejowi i pani Bogusławie Betkowskiej za objęcie patronatem naszej akcji. Dzięki nim mogliśmy osobiście jechać do Podleszan.

Jeszcze raz serdecznie Wszystkim dziękuję w imieniu swoim, pani Dorotki i naszej młodzieży. To Wasze dobre serca sprawiły, że na twarzach dzieci, a myślę też że i rodziców, zajaśniał uśmiech.

Mikołaj Gogol powiedział: „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”. Państwo udowodniliście, że jest to prawdą.
Dziękujemy

Małgorzata Florian – Wolontariusz Podkarpacia 2008
Dorota Gebus


20-12-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)