REKLAMA
REKLAMA

Rozpoczynamy „Bezpieczne Wakacje 2010”

PODKARPACIE. Już jutro rozpoczynają się wakacje. Najbliższe dwa miesiące to dla dzieci i dorosłych czas wypoczynku oraz letnich wyjazdów. Wiele osób będzie odpoczywać z dala od miast – nad wodą, w lesie i w górach. Sporo jest takich atrakcyjnych miejsc na terenie naszego województwa. Podkarpaccy policjanci będą dbać, aby dla wszystkich wypoczynek był bezpieczny.


Lipiec i sierpień to dla dzieci czas wakacji. Odpoczywają też dorośli, dla których rozpoczyna się sezon urlopowy. Podkarpacie to niewątpliwie region atrakcyjny dla turystów. Spodziewamy się więc, że wiele osób będzie podróżować drogami naszego województwa. Bieszczadzkie szlaki i Beskid Niski to cel wielu wakacyjnych wyjazdów. Dlatego podkarpaccy policjanci z myślą o bezpieczeństwie wszystkich udających się na letni wypoczynek włączają się do ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Wakacje 2010”.

Dla policjantów ruchu drogowego będzie to okres wzmożonej pracy. Każdego dnia będą kontrolować autobusy wiozące dzieci na wakacyjny wypoczynek, sprawdzą stan techniczny autokarów, ich wyposażenie, a także dokumenty, które muszą mieć kierowcy. Skontrolują też stan trzeźwości kierowców.

Podkarpaccy policjanci zadbają o bezpieczeństwo wypoczywających w naszym regionie. We wszystkie atrakcyjne turystycznie miejscowości regionu Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie wysyła dodatkowych policjantów. Więcej patroli pojawi się m.in.: nad Zalewem Solińskim,  na turystycznych szlakach Bieszczadów, przy kąpieliskach i rzekach, a więc wszędzie tam, gdzie lubimy odpoczywać.

Od 1 lipca do 31 sierpnia działać będzie sezonowy Posterunek Policji w Solinie. Policjanci, jak co roku będą czuwać nad bezpieczeństwem turystów zarówno z lądu jak i z wody.

W czasie trwania „Bezpiecznych Wakacji” funkcjonariusze odwiedzą miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży. Podczas spotkań będą przypominać czego się wystrzegać i na co zwracać uwagę, aby wakacje minęły bezpiecznie. Przekażą młodym ludziom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań na koloniach, nad wodą czy w czasie podróży. Będą też przestrzegać przed zagrożeniami związanymi z zażywaniem narkotyków czy spożywaniem alkoholu.

Przed wyjazdem na obóz czy kolonię warto porozmawiać z dzieckiem o: ograniczeniu zaufania w kontaktach z nieznajomymi, sztuce odmawiania poczęstunku np. słodyczy czy napoi, oferowanych przez nowo poznanych, zakazie oddalania się z miejsca wypoczynku bez wiedzy opiekuna, zachowaniu szczególnej ostrożności przy przechodzeniu przez drogę, zasadach bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem, zachowaniu nad wodą i w górach.

Warto przeczytać wskazówki i porady jakie przygotowała na czas wakacji Komenda Główna Policji (www.policja.pl/portal/pol/1/55141/Bezpieczne_wakacje.html). Właściwe zabezpieczenie mieszkania i samochodu, przygotowanie się do podróży, bezpieczeństwo podczas odpoczynku, ale i podczas prac polowych sprawi, że jesienią będziemy mieć tylko miłe wspomnienia.

Z myślą o turystach zagranicznych Policja uruchomiła również specjalny „Telefon bezpieczeństwa” – www.podkarpacka.policja.gov.pl/serwis-informacyjny/art9961.html

Źródło:KWP

24-06-2010

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)